4 Травня, 2023, 12:16

«Лука-Мелешківська громада стабільно працює у воєнний час та будує амбітні плани на майбутнє», – Вячеслав Соколовий

Під час робочої поїздки до Лука-Мелешківської сільської громади голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, депутатка обласної Ради Надія Мельник, голова Вінницької районної ради Ігор Шутак разом з Лука-Мелешківським сільським головою Богданом Августовичем відвідали дошкільний навчальний заклад «Веселка». Вони ознайомилися з роботою закладу, реконструкцією котельні та оглянули відремонтоване укриття.

Директорка Валентина Бевз розповіла, що садок відвідує 115 дітей, працює 5 груп.

– 18 дітей перебувають за кордоном. За сприяння сільського голови Богдана Августовича плануємо відкривати ще дві групи. Приміщення для цього є, адже до війни у нас працювало сім груп, – каже Валентина Бевз. – Цього року нашими основним завданням було створення безпечних умов для дітей, тому реконструювали укриття. Ще модернізували котельню: окрім газового котла, встановили твердопаливний. Маємо достатню кількість дров. Котельня дуже хороша, під час експлуатації температурний режим у групах був 24 градуси.

Директорка додала, що в дошкільному закладі встановлено два генератори:  один – працює на харчоблоці, інший – підключений до котельні.

Про плани щодо реконструкції місцевого Будинку культури розповів сільський голова Богдан Августович.

– Ми плануємо в тому приміщенні спочатку зробити внутрішню вбиральню, інклюзивну, з усім необхідним. А хол перетворити на молодіжний хаб за  прикладом Вінниці. У нашій громаді молодь задає темп та розвиток. Вони приходять, ініціюють, і в цьому їм треба тільки допомагати, – каже Богдан Августович. – Оскільки ми знаходимося поруч із таким потужним сусідом, як Вінниця, маємо можливість вчитися у кращих. І ми вчимося. Вдячний Вінницькому міському голові Сергію Моргунову та голові обласної Ради Вячеславу Соколовому, за те, що от так, як сьогодні, приїжджають до нас і радять.

За словами Богдана Августовича основним завданням нині залишається забезпечити стабільне існування громади. Так, протягом періоду повномасштабної війни заклади працюють, всі ланки життєдіяльності забезпечуються.

– Працівники залишаються на своїх місцях. Кожний докладає максимум зусиль: і волонтери, і вчителі, і медпрацівники, і працівники виконавчого комітету. Ця злагоджена колективна праця дає результат, – підкреслює сільський голова.

Очільниця Молодіжної ради Ольга Сидорук розповіла, що на створення хабу в громаді їх надихнув Вінницький обласний молодіжний центр «Квадрат».

– Там дуже гарно й зручно працювати молоді. Ми хочемо, щоб і у нас було місце, де б могли збиратися діти й молодь. Багато дітей не мають змоги поїхати в місто, тому хочемо організувати хаб, теж ділитися досвідом, думками й емоціями, – каже Ольга Сидорук. – Плануємо в майбутньому налагодити співпрацю з закордонними молодіжними радами.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий зазначив, що у сільського голови Богдана Августовича та його команди є план, як працювати, та бачення, чого потребує молодь.

– Дуже добре, що в цій громаді – багато молоді. Ми це сьогодні мали можливість побачити, – додає Вячеслав Соколовий. – В дитячому садочку – понад 200 діток. Там є укриття, альтернативна система опалення. Вірю, все інше, що громада планує, буде зроблено. Я бачу, що тут є для кого це робити.

Вінницький міський голова Сергій Моргунов сказав, що з 2011 року міська громада почала активніше співпрацювати з ближніми селами, у тому числі – з Лукою-Мелешківською.

– Наша співпраця потребує ще більшого поглиблення, наприклад, в частині транспортного забезпечення, ефективного використання суміжних земель, підтримки територіальної громади, – зазначає Сергій Моргунов. –  Є тут над чим працювати, ми можемо давати рекомендації щодо багатьох напрямів. Але важливо те, що співпраця при новому голові Богданові Августовичі набула більшого практичного значення. Думаю, що у цієї співпраці дуже велика перспектива.

Крім того, Вячеслав Соколовий та Сергій Моргунов побували у місцевому музеї села. Також ознайомилися з роботою поліцейської станції в Сокиринецькому старостинському окрузі Лука-Мелешківської громади.

Останні новини

Новини

1 Червня
31 Травня
30 Травня