26 Квітня, 2023, 18:00

Вячеслав Соколовий вручив відзнаки Вінницької обласної ради учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

26 квітня – Міжнародний день жертв радіаційних аварій і катастроф.  У Вінницькому обласному спеціалізованому клінічному диспансері радіаційного захисту населення відбулися заходи з нагоди вшанування учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий подякував всім, хто 37 років тому ціною життя та здоров’я захищав Україну та Європу від ядерної катастрофи.

– Війна внесла свої корективи у сьогодення, і ми бачимо, як російський агресор використовує атомні станції для терору, шантажу людства. Працівники АЕС, ризикуючи життям, виконують надзвичайно важливу місію – забезпечують безперебійну роботу окупованої ворогом атомної станції для того, щоб не допустити масштабної катастрофи, – сказав Вячеслав Соколовий. – Всі ми віримо в Україну, в наші Збройні Сили, віримо в перемогу та працюємо заради неї. І той великий внесок та подвиг, який зробили чорнобильці 37 років тому, має величезне значення для людства. Україна – нація героїв! Слава Україні!

Заступник начальника обласної військової адміністрації Сергій Здітовецький зазначив, що на Вінниччині проживає понад 17 тисяч людей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

– Чорнобильська трагедія – це жорстке та безкомпромісне попередження людству. Але й сьогодні російські окупанти ядерним тероризмом порушують всі прийняті цивілізованим світом принципи ядерної безпеки, наражають на небезпеку все людство й Україну, – сказав Сергій Здітовецький.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий та заступник начальника обласної військової адміністрації Сергій Здітовецький вручили Подяки Голови Верховної Ради України чорнобильцям – члену громадської організації «Ветерани Чорнобиля» Сергію Нехаєвському та члену Вінницької міськрайонної організації «Асоціація жертв Чорнобиля» Вадиму Догадіну. Також Почесні Грамоти обласної Ради та адміністрації отримали учасники ліквідації наслідків аварії, які проживають на території Вінниччини.

Крім того, у день 37 роковин аварії на Чорнобильській АЕС у Вінниці поклали квіти до пам’ятника жертвам Чорнобильської трагедії. Участь у покладанні взяли представники обласної та Вінницької міської рад, обласної військової адміністрації, ветеранських та громадських чорнобильських організацій.

Останні новини

Новини

29 Травня
28 Травня
26 Травня
25 Травня
24 Травня