6 Лютого, 2023, 12:22

Вячеслав Соколовий передав одному з освітніх закладів Ладижина генератор потужністю 110 кВт

Один із навчальних закладів Ладижина отримав генератор потужністю 110 кВт від Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу. Його передали голова обласної Ради Вячеслав Соколовий спільно з секретарем Вінницької міської ради Павлом Яблонським. У робочій поїздці до Ладижина також взяв участь депутат обласної Ради Ігор Хміль.

На Вінниччину генератор поставили партнери Гумштабу – «Люнебурзький проект допомоги  в Україні е.в.».  Генератор буде забезпечити безперебійну подачу електроенергії від твердопаливної котельні та роботу харчоблоку.

– Наші партнери – «Люненбурзький проєкт допомоги в Україні е.в.» (Німеччина) та його керівник Ральф Петер Ольснер. Це людина, яка працює на Вінниччині з гуманітарною місією вже понад пів року, – розповів Вячеслав Соколовий. – Починалася наша співпраця в освітній сфері на базі Барської громади. Петер зробив дуже багато для медичних закладів. Нині, розуміючи важливість енергетичної складової, він продовжує роботу в різних громадах. Генератори передавалися в низку комунальних закладів області. Зараз – передали в навчальний заклад міста Ладижин. В Ладижині діяльність Штабу координує Ігор Хміль. Ми й надалі будемо підтримувати наші громади спільно із зарубіжними партнерами.

Ральф Петер Ольснер побував у багатьох громадах Вінниччини. Разом з лікарем-волонтером,  партнером «Люнебурзького проєкту допомоги  в Україні е.в.» Андрієм Форманчуком неодноразово допомагав Вінниччині.  Зокрема, восени з депутатом обласної Ради Віктором Пигулею доправили гуманітарну допомогу в Херсон.

Секретар Вінницької міської ради Павло Яблонський зазначив, що до роботи Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу, який почав працювати з початку повномасштабної російської агресії, долучилися багато людей, в тому числі з-за кордону.

– Наші німецькі партнери плідно співпрацюють з Барською громадою, з містом Вінницею. Тепер вони передали генератор на 110 кВт. І штаб вирішив передати його саме сюди – в Ладижин, щоб забезпечити харчоблок і котельню, освітлення і гарячу  воду, щоб діти та працівники не залежали від енергопостачання, – каже Павло Яблонський. – Ми постійно на зв`язку з людьми, які координують роботу Штабу на місцях – в громадах. У Ладижині цим займається Ігор Хміль. У нас є постійний зв`язок, і ми розуміємо потреби. Залежно від них і формуємо поставки.

Координатор Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу, депутат обласної Ради Ігор Хміль розповів, що до нього, як до координатора Штабу, було звернення громади про потребу генератора для школи.

– Керівник Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Володимир Гройсман звернувся до наших зарубіжних партнерів, і ось передаємо генератор. Він закриє потреби школи в опаленні, освітленні на 100%, – додає Ігор Хміль.

Директор навчального закладу розповів, що такий генератор для школи – це гарантія нормальної роботи навчального закладу й гарантія завтрашнього дня.

– Це означає, що в нас буде приготовлена їжа, буде опалення, працюватимуть наші бойлери. Все обладнання буде повністю працювати. Якщо все робити грамотно, то ми ще зможемо запустити нашу теплову пушку, – каже директор навчального закладу. – Із другої чверті ми працюємо офлайн. Облаштуванням укриття займалися влітку. Працював весь колектив, долучилися батьки й наші колишні учні. Було важко, але ми створили умови, які дозволяють там навчатися дітям: тепло, є інтернет, вода, є місця, де можна грати в шахи та шашки, дивитися кінофільми. Для садочка, що поряд, взагалі – супер, є ліжечка, де можна діткам поспати, прибрано, затишно.

На території навчального закладу працює «Пункт Незламності». Окрім того, на базі пункту працює освітньо-цифровий ХАБ (ОЦХ), яким мають можливість користуватися як відвідувачі, так і учасники освітнього процесу. Також в «Пункті Незламності» діє патріотичний коворкінг-центр та організовано «Буккросинг» – куточок для обміну книгами, який діє за принципом «Прочитав – залиши іншому».

Останні новини

Новини

20 Березня
17 Березня
16 Березня