30 Червня, 2022, 14:17

«Воєнний стан – це нова реальність, котра диктує нові підходи в роботі медичної інфраструктури», – Вячеслав Соколовий

29 червня голова обласної Ради Вячеслав Соколовий взяв участь у засіданні Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування. Захід відбувся у Вінницькій обласній клінічній лікарні ім. М.І. Пирогова.

Участь у засіданні взяли народні депутати України – члени Комітету,  перший заступник Міністра охорони здоров’я України Олександр Комаріда, голова Національної служби здоров’я України Наталія Гусар, голова обласної військової адміністрації Сергій Борзов, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк, голова постійної комісії обласної Ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту населення та ветеранів Ігор Грубеляс, директори обласних медичних комунальних некомерційних підприємств Вінницької обласної Ради, директори департаментів обласної військової адміністрації, Козятинська міська голова Тетяна Єрмолаєва.

– Сьогодні ми побували в Козятинській центральній районній лікарні та низці обласних медичних закладів Вінницької області й ознайомилися з їхньою роботою. Під час розгляду в Комітеті питань порядку денного розглянемо надання медичної допомоги населенню під час воєнного стану в країні та на Вінниччині, зокрема, – розпочав засідання Комітету Верховної Ради України з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький.

Очільники області та міста ознайомили присутніх з основними показниками діяльності медичних закладів області та міста Вінниці. Нині на Вінниччині функціонує 139 закладів охорони здоров’я: 58 закладів – первинної медичної допомоги,  47 –  вторинної медичної допомоги та 34 заклади обласного підпорядкування.

– Я вдячний всім медичним працівникам, які в складних умовах війни – на фронті, в тилу, де значно збільшилася кількість пацієнтів (це поранені, це переселенці), працюють самовіддано та професійно, – сказав Вячеслав Соколовий. – Пріоритетними закладами обласного підпорядкування (третинного рівня) під час воєнного стану залишаються обласна багатопрофільна лікарня ім. М.І. Пирогова, Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, госпіталь ветеранів війни, обласна дитяча клінічна лікарня. психоневрологічна лікарня ім. Ющенка, стратегічним об’єктом із заготівлі донорської продукції – станція переливання крові.

Вячеслав Соколовий повідомив, що на Вінниччині реалізуються як державні, так і обласні програми у сфері охорони здоров’я.

– Особлива увага приділена реалізації обласної програми «Підтримка та розвиток галузі охорони здоров’я Вінниччини на 2021-2025 роки», у якій  визначено основні пріоритетні напрями роботи галузі на найближчі 5 років. На ці цілі передбачено понад 100 млн грн з обласного бюджету, – додав голова обласної Ради. – Важливим аспектом цієї програми є покращення матеріально-технічної бази закладів. Не стоять осторонь і територіальні громади області.  Завдяки спільним зусиллям держави та громад у 2021 році були відремонтовані приміщення 10 приймальних відділень опорних лікарень та закуплено для них обладнання.  Це дасть нову якість медичних послуг для наших жителів.

Присутні на засіданні Комітету обговорили продовження співпраці обласних медичних закладів з місцевою та державною владою в частині покращення надання медичних послуг, доступності реалізації державних програм та ефективної роботи з НСЗУ.

– Пацієнти повинні отримувати доступну і високотехнологічну медичну допомогу. Ми всі разом будемо працювати, щоб у будь-якій точці країни пацієнти отримували однаково якісну послугу, – підсумував голова Комітету Михайло Радуцький.

Довідково. У рамках обласного Конкурсу «Комфортні громади» у 2021 році громадам вдалося реалізувати кілька проєктів щодо покращення доступності закладів первинного рівня та оновити їхнє обладнання. З метою оптимізації мережі закладів охорони здоров’я у 2021 році проведено реорганізацію 6 закладів обласного підпорядкування шляхом приєднання. Це дало можливість скоротити 280 ліжок, які не були завантаженими,  та забезпечити раціональне використання коштів обласного бюджету.  Під час воєнного стану всі медичні заклади функціонують у штатному режимі, працюють у тісній взаємодії з військовими медиками та надають необхідну медичну допомогу.

Останні новини

Новини

10 Серпня
9 Серпня