16 Січня, 2023, 9:07

У Вінницькій обласній раді привітали лауреатів Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського

13 січня під час засідання постійної комісії з питань освіти, релігії, культури, молоді та спорту відбулося урочисте нагородження лауреатів щорічної Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського.  У заході взяли участь голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, його заступник, голова журі з присудження премії Ігор Івасюк.

Лауреатами  Всеукраїнської літературно-мистецької премії імені Степана Руданського за 2022 рік стали:

– І місце — Василь Рудик,  журналіст і письменник, – за сатиричний роман «Слуга народу»;

– ІІ місце – Віталій Кирницький, член асоціації діячів естрадного мистецтва України та Вінницького куреня гумористів, – за аудіоальбом сатири та гумору «Кому чого бракує»;

– ІІІ місце – Олена Дяченко, керівниця аматорського гумористичного дуету «Королеви гумору» філії «СБК села Гордіївка» Тростянецького ЦКД, –  за авторські гумористичні відеосюжети.

Вітаючи переможців, голова обласної Ради Вячеслав Соколовий зазначив, що світ знає Руданського, передусім, як щирого українського патріота, який у своїх сатиричних творах виступав проти імперської політики росії, рабства та кріпацтва.

– Степан Руданський – із когорти величних творчих особистостей, які жили українською ідеєю та прагнули того, щоб Україна позбулася  поневолення, – сказав Вячеслав Соколовий. – Нині наш народ боронить свою землю від російських загарбників,  відстоює національну ідентичність і українську культуру.  А вона в нас – багата та славна. Маємо вивчати її, шанувати та розвивати. Це наш скарб. І в умовах воєнного часу Вінниччина продовжує традицію присудження щорічної літературної премії імені Степана Руданського.

Голова обласної Ради побажав лауреатам премії нових здобутків на творчій ниві, а всім українцям  – великої перемоги над ворогом.

– Гумор завжди допомагає нам у житті не впадати у відчай, залишатися оптимістами, долати труднощі, – наголосив Вячеслав Соколовий. –  Те, над чим ми сміємося, перестає  бути страшним. Ми переможемо! Ми будемо радіти, сміятися, співати та творити. Так обов`язково буде!

Лауреатів премії привітали Вадим Вітковський, голова Вінницької обласної організації національної спілки письменників України;  Михайло Каменюк, поет, перекладач, журналіст, заслужений працівник культури України; та Марія Шелешко, директор центру культури і дозвілля Калинівської міської ради.  Вони також подякували обласній Раді за підтримку культурних проєктів на Вінниччині.

Довідково. Літературно-мистецька премія імені Степана Руданського була заснована в 1994 році. Статус Всеукраїнської – отримала в 2006 році. Від початку заснування премії отримали 55 переможців. Цьогорічний преміальний фонд складає 75 тис. грн.

Останні новини

Новини

30 Січня
27 Січня
26 Січня