16 Березня, 2023, 13:14

Сімдесят родин переселенців із Бахмута, які знайшли прихисток у Хмільнику, отримали допомогу від Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу

15 березня голова обласної Ради Вячеслав Соколовий та Вінницький міський голова Сергій Моргунов побували в Хмільнику. Вони передали гуманітарну допомогу переселенцям з Бахмуту, яких прихистили у громаді.

Переселенці – працівники заводу Siniat компанії Etex Group. Із початком російського вторгнення керівництво компанії вирішило  евакувати співробітників заводу з м. Бахмут Донецької області на Вінниччину.

– Фортеця Бахмут. Символ опору та мужності. Ще один символ незламності українських військових. Через повномасштабне російське вторгнення багато жителів цього міста стали вимушеними переселенцями. Чимало з них знайшли тимчасовий дім на Вінниччині, –  каже голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. – У Хмільнику з березня 2022 року проживають працівники заводу Siniat. Керівництво компанії евакуювало робітників із сім’ями, коли залишатись у Бахмуті стало небезпечно. Тепер понад 70 родин мешкають у санаторії «Хмільник». Це близько 200 людей. Вони поступово вливаються у життя громади, шукають роботу та будують плани на найближче майбутнє.

На початку 2023 року представники ГО «Наш Виклик» м. Хмільника звернулися до корпорації Etex Group щодо надання гуманітарної допомоги переселенцям з Бахмуту. Підрозділи компанії розміщені в багатьох містах Європи, і один з них – у польському місті Кельце – місті-побратимі Вінниці.

– Вийшла така спільна робота компанії, мерії міста Кельце та Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу, в тому числі, у забезпеченні логістики, – каже Вінницький міський голова Сергій Моргунов. – Штаб додав свою гуманітарну допомогу – засоби гігієни та миючих засобів. Все це передали родинам працівників цієї компанії. Підтримка внутрішньо переміщених осіб дуже важлива. Так склалася доля цих людей, що вони змушені були збиратися за кілька годин, фактично, брати речі і документи й тікати, не знаючи, що їх чекає в  майбутньому.

Нині на Вінниччині проживає понад 170 тисяч внутрішньо переміщених осіб.

Останні новини

Новини

24 Березня
23 Березня
22 Березня
21 Березня