24 Травня, 2023, 12:18

Питання реабілітації ветеранів обговорили у Вінницькій обласній раді

23 травня голова обласної Ради Вячеслав Соколовий зустрівся із завідувачкою структурного підрозділу Міністерства у справах ветеранів у Вінницькій області Інною Скакун. У зустрічі взяв участь заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк.

Регіональне управління у складі апарату міністерства розпочало роботу на Вінниччині на початку травня.

Інна Скакун ознайомила голову обласної Ради та його заступника з основними напрямами діяльності підрозділу. Передусім вони стосуються соціальної, психологічної та медичної реабілітації ветеранів, які повертаються з фронтів російсько-української війни. Крім того, вона розповіла про те, що Вінниччина увійшла до четвірки областей (Львівська, Миколаївська, Дніпропетровська), які стануть учасниками пілотного проєкту «Помічник ветерана».

– Наше суспільство ніколи не повинно забувати про те, яку ціну наші воїни платять у цій антиукраїнській війні – віддають життя та здоров`я, захищаючи рідну країну, – сказав Вячеслав Соколовий. – Наше спільне завдання забезпечити їм спокійний і не травматичний перехід від військової служби до цивільного життя. Ми маємо подбати про достойне забезпечення наших ветеранів по всіх напрямах – від надання гарантованого соціального захисту та медично-психічної реабілітації до працевлаштування та пільг у житловому питанні. Тому, в першу чергу, маємо визначити конкретні шляхи для нашої співпраці.

Заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк передав Інні Скакун розроблену фахівцями апарату обласної Ради «Пам’ятку учасникам російсько-української війни». У ній зібрано інформацію про оформлення статусу ветерана, медичні пільги, забезпечення курортним лікуванням, протезування, види грошової компенсації, передбачені законодавством тощо.

Довідково. На Вінниччині з-поміж осіб, які безпосередньо брали участь в АТО/ООС, статус учасника бойових дій станом на 1 січня 2023 року отримали 19194 особи, особи з інвалідністю внаслідок війни – 891, учасника війни – 33.

Останні новини

Новини

2 Червня
1 Червня
31 Травня
30 Травня