4 Листопада, 2021, 11:33

Понад 6 млн грн виділять з обласного бюджету Вінниччини на очищення річки в Турбівській громаді

Третього листопада голова обласної Ради Вячеслав Соколовий ознайомився з ходом робіт з очищення річки Вільшанка на території Турбівської селищної громади.

Роботи з розчистки річки від мулових наносів виконуються на ділянці довжиною 2 км, ширина русла становить від 160 до 250 м.

– Загальна площа очищеного плеса річки – 37,4 га, – розповів Олександр Паламарчук, голова Обласного фонду сприяння інвестиціям та будівництву, який і виконує очисні роботи. –  З річки Вільшанка виймуть 110,9 тис. куб.м мулу. Глибина збільшиться на  0,8-2,5 м, до очищення вона була в деяких місцях меншою за 80 см.

На річці працюють два земснаряди,які виймають намул на спеціальні майданчики. Крім того, враховуючи стан річки, наявність великої кількості очерету та лілій, всю ділянку річки пройшов екскаватор на понтонах, який розбив твердий мул та коріння рослин.

Олександр Паламарчук зазначив, що очікувана вартість робіт із очистки річки від мулових наносів до проведення процедур закупівлі становила 8,9 млн грн. За результатами аукціону, вартість знизилася до 7,2 млн грн, із яких 1,08 млн грн – кошти місцевого фонду охорони навколишнього середовища, 6,12 млн грн – кошти з обласного екологічного фонду.

За словами Олександра Паламарчука, роботи на річці Вільшанка щодня розпочинаються о 6.30 ранку, люди працюють дуже інтенсивно, щоби повністю виконати обсяг очистки, згідно з планом, – до кінця листопада. Намул, який дістали з річки, Турбівська громада зможе використовувати на власні потреби – як добриво.

Турбівський селищний голова Ігор Соць підкреслює, що очисні роботи на річці Вільшанка відбуваються за ініціативи та підтримки обласної Ради.

– Якщо ми цього не будемо робити, то в якому стані буде наша вода? Загалом – наша екологія? Нам потрібний результат! І починати варто з таких проєктів, – каже Ігор Соць. – Річка стане чистою, ми зможемо розвивати зелений туризм у громаді, облаштовувати бази відпочинку, створювати нові робочі місця.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий  переконаний, що очистка річок Вінницької області комплексно вирішує низку проблем.

– Перед тим, як приступити до робіт із очистки Вільшанки, проводилися дослідження, обстеження, формувався проєкт, – зазначає Вячеслав Соколовий. -Завдання стояло не тільки поглибити дно та вийняти намул, а прибрати причину загнивання. Якщо люди чули неприємні запахи в повітрі, то що ж було, безпосередньо, в самій воді – скільки там було азоту та різних інших хімічних речовин.

Річка Вільшанка впадає в Десну, а та  – в районі Стрижавки – в Південний Буг. Саме там відбувається водозабір підприємством «Вінницяоблводоканал».

– Забрудненість води впливає й на собівартість її підготовки для споживання, адже кількість реагентів залежить від тієї якості, яка заходить на фільтрацію, – пояснює Вячеслав Соколовий. – Взагалі, будь-яка річка – це частина екосистеми. Людям необхідні чисті водойми, де можна створити місця для відпочинку. Крім того, в умовах забруднення з річки зникає все живе, гине риба. Ми бачимо, скільки кладок іде з берегу у Вільшанку, це означає, що ця річка потрібна місцевим жителям.

Вячеслав Соколовий додає, що після розчистки Вільшанки треба буде попрацювати по річці Південний Буг у Хмільнику. Там уже відбувся аукціон на проведення робіт, і через кілька днів буде оголошено переможця. Загальна кошторисна вартість цього проєкту складає 50 млн грн.

Останні новини

Новини

20 Березня
17 Березня
16 Березня