Підсумки дня 4 березня на Вінниччині: спільний брифінг очільників області й міста

4 березня голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий, голова обласної військової адміністрації Сергій Борзов та Вінницький міський голова Сергій Моргунов провели брифінг щодо ситуації на Вінниччині.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий повідомив, що Вінниччина продовжує приймати переселенців. Зараз найбільше у Вінницькому й Могилів-Подільському районах – по 4 тис. осіб.

– Переселенці забезпечені всім необхідним, розміщені в різних закладах й у приватному секторі, – сказав Вячеслав Соколовий. – Сьогодні сформовано залізничний вагон гуманітарної допомоги для харків’ян. Це необхідні й першочергові продукти та речі. Зараз формується великий вантаж до Чернігова та готується вантаж до Сум.

За словами голови обласної Ради, у формуванні гуманітарної допомоги активну участь беруть волонтери, прості громадяни, органи місцевого самоврядування й виконавчої влади.

– Спільність, активність і розуміння потреб людей дозволяють допомагати і постраждалим у регіонах, де відбуваються військові дії, і підтримувати військові частини Збройних Сил України, – додав Вячеслав Соколовий.

Ситуація у Вінниці та області.

– Фонд громади «Подільська громада» отримав 21,6 млн грн. На 6 млн грн вже придбано необхідне обладнання, дизпаливо й інше.

– На Вінниччині розпочалась виплата пенсій, надходження пільг і субсидій. Вони будуть профінансовані в повному обсязі.

– Громадський транспорт, критична інфраструктура й лікарні Вінниці працюють у штатному режимі. В одній із лікарень встановлено додатковий дизельний генератор.

– Продовжують працювати магазини й аптеки. Громадян закликають за можливості розраховуватись безготівково.

– Організований збір інгредієнтів для відновлення роботи одного з вінницьких підприємств, яке виробляє солодку воду. Крім того, відбулася доставка сировини для підприємства з виробництва маргарину, який потрібен для випікання хліба.

– Міста Польщі й Литви передали гуманітарну допомогу місту.

– А Вінниця й область продовжують збирати й відправляти речі, продукти й ліки в Київ, Харків, Одесу.

– Вихованці чотирьох спеціальних шкіл Вінниччини тимчасово виїхали на безпечні території. Діти-сироти, діти позбавлені батьківської опіки та піклування з Брацлавської, Піщанської, Ситковецької спецшкіл та Вінницького соціально-психологічного реабілітаційного центру повернуться, як тільки закінчиться війна.

– Сьогодні в лісосмузі на Вінниччині був знайдений рюкзак зі зброєю. Крім того, у Вінниці поліція затримала п’ятьох людей з Донецької області за підозрою у пособництву ворогу. Їх передано до слідчих Служби безпеки України у Вінницькій області.

Останні новини

Новини

29 Вересня
28 Вересня