19 Квітня, 2023, 12:17

Пам’ятну дошку капітану-вертолітнику Сергію Бондаренку відкрили у Липовецькій громаді

У Липовці на приміщенні місцевої школи встановили пам’ятну дошку штурману вертолітної ескадрильї Сергію Бондаренку, який загинув 6 березня 2022 року.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, депутати обласної Ради Павло Мороз, Олександр Шевчук та Віталій Донець, Липовецький міський голова Віктор Бичков, секретарка міської ради Олеся Назаренко, військовослужбовці, побратими Сергія Бондаренка, вчителі й учні школи-ліцею, де навчався льотчик, та липівчани взяли участь у відкритті пам’ятної дошки.

–  Сьогодні ми вшановуємо подвиг нашого героя Сергія Бондаренка. Він і такі, як він, пишуть історію України своєю кров’ю. Він виконав своє бойове завдання. Маємо пам’ятати та шанувати наших героїв, знати історії їхнього подвигу,  – сказав Вячеслав Соколовий. –  Сини й доньки України борються за те, щоб ми з вами мали право на вільне життя. Цього хоче вся Україна. Український народ об’єднався. Перемога буде за нами! Україна буде вільною, а ворог – знищений. Слава Герою Сергію Бондаренку! Слава Героям Збройних Сил України! Слава Україні!

Липовецький міський голова Віктор Бичков зазначив, що з 2014 року на фронті загинули 8 захисників з громади. З початку повномасштабної війни – ще 20.

–  Це величезна втрата й величезна ціна, яку платить сьогодні Україна за свою свободу, – сказав Віктор Бичков. – Хлопці й дівчата загинули на передовій, за майбутнє України, за те, щоб ми були дружніми, європейськими, щоб були нацією.

Батько героя Микола Бондаренко розповів, що 24 лютого, у день повномасштабного вторгнення, Сергій мав 5 бойових вильотів.

– Коли він захотів стати військовим, то не сказав нам відразу. Так сталося, що ми дуже мало його бачили. Військові дуже рідко приїжджають додому. Та він ніколи не скаржився. Завжди казав, що в нього все добре, – згадав Микола Бондаренко. – Кажуть, що герої не вмирають. Вмирають. А наша задача – пам’ятати про них та вшановувати їхній подвиг. Від імені нашої родини дякую тим, хто приїхав сьогодні розділити наше горе, а також всім тих, хто прийшов на відкриття пам’ятної дошки.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий зазначив, що пам’ятна дошка має  важливе значення, перш за все, для учнів школи.

– Діти повинні зростати в дусі патріотичного виховання. Український народ, від малого до великого, згуртувався. Всі стали на захист країни, – додав Вячеслав Соколовий. – Сергій Бондаренко віддав найдорожче, що мав, – своє життя – для того, щоб жили інші, щоб жила країна. Він її бачив квітучою, незалежною, вільною. Шануємо батьків, розуміємо їхній біль, і цього болю дуже багато в українських родинах. Болить усім. Велика подяка батькам, що виховали такого сина. Слава Героям!

Сергій Бондаренко народився 15 вересня 1995 року в смт Оратів в родині ветеринарного лікаря Миколи Валентиновича та учительки Марії Петрівни Бондаренків.

Він закінчив Харківський національний університет Повітряних Сил імені Івана Кожедуба. Після закінчення університету Сергій Бондаренко у званні лейтенанта був направлений у 18 бригаду армійської авіації в місто Полтаву, на посаду льотчика-штурмана. В 2021 році за відмінне виконання поставлених завдань йому було достроково присвоєно військове звання капітан.

У 2022 році Сергій Бондаренко був рекомендований до виконання миротворчої місії ООН в Демократичну Республіку Конго, мав відбути у травні. 24 лютого 2022 року о 4-ій годині ранку він був піднятий по тривозі, і з перших хвилин війни став на захист українського неба від російських окупантів. За успішне виконання бойових завдань Сергій Бондаренко нагороджений Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня та ІІ ступеня. Останню відзнаку він отримав посмертно.

Загинув 6 березня 2022 року, виконуючи бойове завдання. Його екіпаж в районі села Михайлівка Миколаївської області знищив колону ворожої техніки та живої сили противника. Але з польоту екіпаж не повернувся – їх вертоліт збили російські війська.

У Липовці ім’ям Сергія Бондаренка названа вулиця, де проживають його батьки.

Останні новини

Новини

31 Травня
30 Травня
29 Травня
28 Травня
26 Травня