20 Квітня, 2023, 15:33

Офіційні делегації Лодзинського воєводства Польщі та Ліберецького краю Чехії відвідали Вінниччину

У рамках Міжнародного саміту міст і регіонів «Партнерство задля Перемоги» Вінниччину відвідали іноземні делегації. 19 квітня голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, його заступник Дмитро Чаленко, начальник обласної військової адміністрації Сергій Борзов та його заступники зустрілися з делегаціями Республіки Польща та Чеської Республіки.

Польську делегацію представляли Маршалек Лодзинського воєводства Гжегож Шрайбер, директор департаменту Європейських фондів для Лодзинського воєводства Лукаш Стаюда, заступниця директора канцелярії Маршалка Лодзинського воєводства Мілєна Дуткевич.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий подякував представникам Лодзинського воєводства за допомогу українцям, які вимушені були залишити свою країну та переїхати у Польщу.

– Реформи місцевого самоврядування в Україні проводилися у тісних консультаціях з вивченням досвіду Польщі. Зараз – разом будуємо систему оборони, – зазначив Вячеслав Соколовий. – Українці боронять Україну, але вони воюють не тільки за себе, а й за Європу. Сьогодні при нашій зустрічі потрібно думати не тільки про захист та перемогу над російським окупантом, але й про відновлення України. Потрібно працювати над спільними проєктами, які б посилювали обидві сторони.

Маршалек Лодзинського воєводства Гжегож Шрайбер подякував за запрошення відвідати Вінниччину. Він зазначив, що договір про співпрацю варто розширити.

–  Війна обмежує наші контакти й наші можливості, але будемо намагатися робити все, щоб утримувати ці контакти, зміцнювати й розширювати. Я дуже радий, що я тут і сподіваюсь, що наша дружба та співпраця будуть зміцнюватися, – сказав Гжегож Шрайбер.

Він запросив керівництво Вінниччини взяти участь у ХVI Європейському Економічному форумі – Лодзь 2023, який відбудеться 12-14 червня у Лодзі.

На зустрічі з чеською делегацією, яку очолив гетьман Ліберецького краю Мартін Пута, голова обласної Ради Вячеслав Соколовий та начальник обласної військової адміністрації Сергій Борзов говорили також про продовження співпраці двох регіонів.

– Дякуємо жителям вашого краю за підтримку, яка допомагає Україні боротися з російським агресором. Очевидно х, що ворог має на меті знищити Україну й не тільки. Реалізувати ці плани він не зможе, бо ми – єдині, – сказав Вячеслав Соколовий. – Ваш візит свідчить про нашу єдність, спільність планів. Перше – це перемога, а далі – розбудова. Дуже важливо, що наші регіональні економіки схожі, тому у нас може бути багато цікавих проєктів. Вони зроблять нас сильнішими.

Начальник обласної військової адміністрації Сергій Борзов запевнив гетьмана Ліберецького краю Мартіна Путу у продовженні співпраці.

– Дякую за те, що знайшли змогу вже вдруге під час війни відвідати нашу Вінниччину, – зазначив Сергій Борзов. – 19 квітня виповнилось 6 років з дня підписання угоди нашої співпраці. Ці шість років показали, що угода – не просто формальність, адже минулого року з початком повномасштабного вторгнення, ми відчули вашу потужну підтримку.

Мартін Пута подякував керівництву області за запрошення відвідати Вінниччину.

– Зараз в нашому краї проживає 20 тисяч біженців з України, з них 8 тисяч забезпечені безкоштовним житлом, – сказав Мартін Пута. – Ми і надалі будемо вас підтримувати у всіх ваших проханнях і потребах. Розумію, що допомоги ніколи не буде забагато. В Ліберецькому краї також працює волонтерський центр допомоги українцям. Ми робимо все можливе для комфорту проживання, навчання та праці ваших громадян.

Керівники області Вячеслав Соколовий та Сергій Борзов з Маршалеком Лордзинського воєводства Гжегожем Шрайбером та гетьманом Ліберецького краю Мартіном Путою побували біля Будинку офіцерів, поклали квіти та вшанували пам’ять про загиблих під час ракетного удару 14 липня 2022 року.

Останні новини

Новини

29 Травня
28 Травня
26 Травня
25 Травня
24 Травня