17 Травня, 2023, 17:51

Новітній лінійній прискорювач запрацював у Подільському регіональному центрі онкології

У Подільському регіональному центрі онкології відсьогодні вже офіційно запрацював лінійний прискорювач Elekta Synergy Platform. Це обладнання забезпечує точне опромінення злоякісного новоутворення без шкоди для оточуючих здорових тканин, значно покращує якість лікування пацієнтів та забезпечує ефективну променеву терапію.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, його заступник Ігор Івасюк та начальник обласної військової адміністрації Сергій Борзов ознайомилися з роботою устаткування. Навантаження, яке може нести прискорювач, – до 500 пацієнтів на рік, 40-50 пацієнтів у день. Це близько 50% від тих, хто потребує променевого лікування в Подільському регіональному центрі онкології.

Директор Центру Сергій Перегончук ознайомив керівництво області з роботою відділення радіології та безпосередньо лінійного прискорювача.

– Ця система дозволяє надавати допомогу як із лікувальною метою, так і з паліативною. Не просто як лікування, а ще й тим пацієнтам, в яких хвороба прогресує, щоб полегшити їхнє життя та покращити якість лікування. Прискорювач побудований таким чином що він створює необхідний об’єм енергії, яка діє тільки на саму пухлину або клітини пухлини, – розповідає Сергій Перегончук. – Опромінюючи необхідну зону, він створює лікування лише на пухлині без опромінення здорових клітин. Для забезпечення такого лікування потрібні лікар-радіолог, лікар-рентгенолог та медичний фізик. Ці три спеціалісти беруть участь у формуванні плану лікування та самому лікуванні. Загалом тут має працювати близько 20 осіб. Пацієнт повинен пройти від 15 до 40 сеансів опромінення для ефективного лікування. Незалежно від анатомічної зони будь-яка пухлина може проходити лікування на цьому апараті.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий зазначив, що медичний лінійний прискорювач отримав відповідну ліцензію для роботи, а медичні спеціалісти протягом року проходили навчання.

– Перші пацієнти вже отримують високоточну променеву терапію, яка дозволяє опромінювати безпосередньо пухлину та зменшувати навантаження на навколишні здорові тканини.  Це дуже важливо! – каже Вячеслав Соколовий. – Апарат Elekta Synergy Platform – сучасний, не секрет, що він дорогий.  Вартість сам ого лінійного прискорювача – 49,7 млн грн, із них 29,8 млн грн – кошти обласного бюджету. Але життя та здоров`я мають більшу ціну!

Голова обласної Ради додав, що заклад отримав нове дихання з приходом нового керівника.

– Сергій Перегончук – людина, яка має величезний досвід роботи у медичній галузі. Він запровадив роботу багатьох приватних медичних закладів – з новими баченнями та підходами. Все, що він робить, – людиноорієнтовані зміни, – додає Вячеслав Соколовий. – Таких апаратів, як лінійний прискорювач, у Центрі має бути більше. Важливо, щоб у такому ритмі та в такому напрямі заклад продовжував розвиватися. І обласна Рада і обласна військова адміністрація готові це підтримувати. Будемо працювати над тим, щоб зміни відбувалися якнайшвидше.

Начальник обласної військової адміністрації Сергій Борзов сказав, що  онкоцентр є регіональним, до нього з сусідніх областей їдуть люди, які потребують медичної допомоги.

– Навантаження, яке може нести лінійний прискорювач – до 500 пацієнтів на рік, 40-50 пацієнтів у день. Тепер не потрібно онкохворим їздити в інші регіони, чекати черг. Сучасне обладнання функціонуватиме у Подільському регіональному онкологічному центрі та надаватиме вкрай потрібне лікування пацієнтам, – каже Сергій Борзов.

Для роботи медичного лінійного прискорювача було закуплено додатково дозиметричний комплекс, дозиметр-радіометр, систему КТ. Також було  виконано біологічний захист процедурного приміщення лінійного прискорювача та підключено джерело безперебійного живлення – генератор. На реалізацію проєкту в цілому витрачено 78,2 млн грн: кошти державного бюджету – 36,1 млн грн; обласного бюджету – 37,9 млн грн; кошти НСЗУ та спецфонду – 4,2 млн грн.

Останні новини

Новини

31 Травня
30 Травня
29 Травня
28 Травня
26 Травня