4 Серпня, 2022, 10:09

«Харчові підприємства Вінниччини утримують свій – економічний – фронт”, – Вячеслав Соколовий

3 серпня голова обласної Ради Вячеслав Соколовий та його заступник Дмитро Чаленко побували на підприємстві «Вінницька харчосмакова фабрика». Підприємство є одним зі співзасновників Агрокластеру «АгроВін», до якого входять промислові компанії та агровиробники Вінниці й Вінницької області.

Нещодавно харчосмакова фабрика налагодила виробництво діжонської гірчиці. Її перша партія вже була експортована на полиці французьких магазинів. Вінницьке підприємство має ще 3 контракти та планує постачання в інші країни Європейського Союзу.

– Підприємство продовжує працювати в умовах воєнного часу. Це важливо для економіки області, – каже Вячеслав Соколовий. – В час, коли є складнощі з експортом зерна, підприємство пропонує агровиробникам змінити свою структуру посівів. І саме така взаємодія – виробника з переробником – допомагає зміцнювати економічний потенціал області.

Основними видами продукцiї, яку виробляє пiдприємство, є продукти харчування: консерви плодоовочевi, рiзноманiтнi приправи, квас хлiбний, безалкогольнi напої, хрін, гірчиця, майонез, круп’яні палички тощо.

– З початку війни ми тільки кілька днів не працювали. За рахунок того, що маємо власну логістику та транспорт ми одразу почали постачати продукцію у наші мережі. Всі робочі місця збережені, – розповідає голова правління Любов Семенюк. – Щодо діжонської гірчиці, то ми маємо дві лінії. Одна – потужністю 8 тисяч банок на годину, друга – 12 тисяч банок на годину. Сьогодні стоїть питання тільки про нарощування потужності.

За її словами підприємство уклало контракт з німецькою компанією на постачання продукції.

–  В нашій країні війна. Потрібно, щоб економіка працювала. І саме тут ми бачимо можливість розширення виробництва. Це – зростання податків, експорт продукції, можливість втримувати стабільний фінансовий ринок, – каже голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. – Харчові підприємства Вінниччини утримують свій фронт – економічний.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий та його заступник Дмитро Чаленко також побували на підприємстві «Подільський край», яке є одним з найбільших виробників в Україні борошномельної продукції та макаронних виробів.

– Макаронна фабрика виготовляє 12 видів короткорізаних макаронних виробів «Екстра» класу та спагеті, – розповідає директор підприємства Роман Бевза. – Підприємство не планує зупинятись на досягнутому та буде розширяти асортимент й нарощувати власні виробничі потужності.

Роман Бевза зазначив, що підприємство об’єднує борошномельний комплекс та макаронну фабрику. Там встановлене нове сучасне обладнання – пакувальна машина та автоматичні лінії для виробництва короткорізних й довгорізних макаронних виробів.

– У час війни особливо важливими є власні виробництва й поглиблена переробка, що дозволяє отримати продукцію з доданою вартістю, зберігати робочі місця, – коментує голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. – Для працівників – це гарантована заробітна плата. Для області та країни – податки та надходження до бюджету. Це все – забезпечує стабільний фінансовий ринок у країні.

Останні новини

Новини

10 Серпня
9 Серпня