Громади Вінниччини отримають більше коштів на ремонт доріг – завдяки ініціативам “Української Стратегії Гройсмана”

Днями було оголошено перелік громад, які за результами конкурсу отримають кошти державної субвенції для ремонту комунальних доріг, розташованих у населених пунктах. 170 мільйонів гривень державного дорожнього фонду будуть спрямовані на роботи в 27 громадах Вінницької області для 34 об’єктів. 

Варто зауважити, що завдяки змінам до обласного бюджету, ініційованим депутатам від “Української Стратегії Гройсмана”, цього року громади отримають коштів майже втричі більше, ніж торік.

Зокрема, було встановлено, що 15% обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам використовуються на будівництво, реконструкцію, ремонт вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах на умовах співфінансування з місцевих бюджетів: не менше 15% від вартості проєкту; не менше 10% від вартості проєкту, якщо об’єкт збігається з автомобільною дорогою загального користування місцевого значення.

Окрім того, перелік об’єктів будівництва, реконструкції та ремонту автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах області виносився на розгляд та погодження з постійною комісією обласної Ради з питань будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури.

 

– Вінницька область збільшила свій внесок в будівництво та ремонт доріг, а внесок громад буде «підйомним» для них. Ми маємо забезпечити жителям Вінниччини доступне сполучення між населеними пунктами, комфортний під`їзд до центрів громад, до райцентрів, – прокоментував голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. – Тому нами було внесено пропозицію до проєкту обласного бюджету щодо збільшення виділення коштів з дорожнього фонду на капітальний ремонт і реконструкцію комунальних доріг. Ці видатки у бюджеті-2020 були закладені на рівні 5%, на 2021 рік їх зафіксовано на рівні – 20%, також одночасно зменшено обсяг співфінансування з бюджетів громад із 50% до 10 – 15%. Саме така формула допоможе нам розширити мережу доріг з таким навантаженням на бюджети громад, які вони зможуть подужати.

 

– Відновлення дорожньої інфраструктури набрало нової ваги в процесі децентралізації управління автомобільними дорогами та створенням Дорожнього фонду. Відповідно до Державного бюджету України на 2021 рік для реалізації заходів з ремонту та обслуговування дорожньої інфраструктури передбачено 81,3 млрд грн. Що стосується Вінницької області, в поточному році на ремонт місцевих доріг субвенцією з Дорожнього фонду передбачено 1,03 млрд грн. З них 820 млн грн направляється на експлуатацію та ремонт доріг місцевого значення та 200 млн грн передбачено на комунальні дороги, – зазначив начальник управління аналізу та реалізації обласних програм, проєктів місцевого розвитку та міжнародного співробітництва Василь Броварник.

Структуру доріг Вінниччини складають автомобільні дороги державного значення – 2 011 км, автомобільні дороги загального користування місцевого значення – 7 521 км, автомобільні дороги комунального значення – 16 970 км.

Отже, завдяки ініціативам депутатів від “Української Стратегії Гройсмана” громади Вінниччини отримали потужний інструмент для вдосконалення власної транспортної інфраструктури.

Останні новини

Новини

2 Червня
1 Червня
31 Травня
30 Травня