17 Травня, 2022, 13:26

Агровиробникам Вінниччини треба налагоджувати нові логістичні напрями для збуту продукції, – Вячеслав Соколовий

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, керівник Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Володимир Гройсман та депутати обласної Ради Ірина Івасюк і Олександр Хом’як ознайомилися з виробництвом на підприємстві ТОВ «Агрокомплекс «Вінниччина», який спеціалізується на вирощуванні яблук.

Господарство знаходиться в екологічно чистому регіоні Жмеринського району та має 75 га інтенсивного саду з крапельним зрошуванням і холодильне приміщення для зберігання 5000 тонн яблук.

– Ринки збуту нашої продукції залишилися незмінними – це країни Європи, Азії та Близького Сходу. Попит на яблука не зменшився, додалося проблем з перевезенням та доставкою продукції. Морські перевезення нині заблоковані, тож ми змушені везти продукцію в порти Туреччини, Румунії та Чорногорії й звідти, роблячи реекспорт, перевантажуємо в морські контейнери та доставляємо за призначенням, – розповідає  директор підприємства Ігорс Тімофеєвс. – Така складна процедура доставки фінансово лягає лише на плечі підприємців, тому що контракти були укладені за тією ціною, за якою ми доставляємо товар. Тобто ціна у кінцевого споживача не змінюється, вона – стабільна. Врожай яблук цього року будемо вирощувати більшого розміру, змінимо технологію, для того, щоб забезпечити країни Європи своєю продукцією.

Підприємство має досвід роботи з вітчизняними та закордонними торговельними мережами.

– Те, що ми бачимо, – результат великої праці, аналітики та бажання рухатися вперед. Підприємство є лідером не лише на Вінниччині, а й в Україні, – підкреслює голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. – Дуже правильно визначений курс щодо товару, який конкурентний на зовнішньому ринку. Основними споживачами є країни Європи, Азії та Близького Сходу. Це зовсім інший рівень, але і нереально жорсткі умови. Починаючи від обрізки саду, технології вирощування, захисту від граду – все це дозволяє бути на світовому ринку конкурентоздатними.

Вячеслав Соколовий зазначає, що зараз підприємцям дуже складно, порушені логістичні зв’язки, але вони винаходять можливості через інші сухопутні шляхи та морські порти доставляти продукцію до закордонного споживача.

– Для Вінниччини дуже важливо, що садівництво і ягідництво – найбільш працемісткий процес, дає можливість залучити до роботи місцеве населення та створити додаткові робочі місця з нормальною заробітною платою, – пояснює голова обласної Ради. – Це – приклад для інших, необхідно освоювати ринок. В сезон підприємства залучають людей з інших громад, тож якщо в громаді є переселенці, які готові працювати на сезонних роботах, вони можуть це зробити.

Керівник Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу Володимир Гройсман додає, що в умовах війни підприємство працює – і керівництво дуже оптимістично налаштоване втримати своє виробництво, втримати робочі місця та заробітну плату для людей.

– Це підприємство – експортно орієнтоване. Блокування наших портів, створило серйозні перепони і для металургів, і для аграрного сектору, і для фермерів. Шляхи перевезення продукції змінилися. Це потребує більше часу та майже вдвічі дорожче. Наслідок нападу росії створив серйозні проблеми, – каже Володимир Гройсман. – Але разом з тим створюються  нові шляхи, і надзвичайно важливо, що створюються нові можливості переміщення українських товарів  на експорт.

За його словами, Європейський Союз працює над створенням спільної програми покращення логістики, здійснення переходів в розбудові інфраструктури та транспортування товарів.

Підприємство «Вінниччина» ставку робиться на постійне вдосконалення, інвестиції в найсучасніші технології і спеціалізоване обладнання, використання традицій кількох поколінь плодівництва. Сучасні методи вирощування, зберігання, сортування і реалізації дають можливість поставляти максимально якісний продукт, який відповідає європейським стандартам. Наявність холодильного обладнання забезпечує відмінну твердість, забарвлення, свіжість і смакові параметри яблук і дозволяє весь рік реалізовувати свіжий товар. За допомогою сортувальних ліній плоди проходять ретельну перевірку і калібрування за розміром і вагою.

Останні новини

Новини

30 Червня
29 Червня
28 Червня