11 Серпня, 2022, 10:45

«Аграріям потрібно гнучко підходити до вирішення логістичних питань», – Вячеслав Соколовий на виїзному засіданні агрокластеру «АгроВін»

10 серпня голова обласної Ради Вячеслав Соколовий та його заступники Дмитро Чаленко й Анатолій Ткач взяли участь у виїзному засіданні агрокластеру «АгроВін». Засідання відбулося у селищі Вапнярка за участі представників територіальних громад та агросектору Вінницької області.

– Незважаючи на воєнний стан, засідання агрокластеру проводяться регулярно. Разом ми можемо ефективно відповідати на виклики, які виникли через повномасштабну військову агресію, – каже голова обласної Ради Вячеслав Соколовий. –  Обласна Рада в сесійній залі підтримує питання, які підіймають аграрії області щодо відпрацювання логістики та роботи контролюючих і дозвільних органів. Зараз глобальне питання – війна та оборона країни. Наші агровиробники довели, що можуть вирощувати врожаї навіть у воєнний час. Так, через війну порушена логістика та ринки збуту, але основним завданням зараз є – твердо триматися «на плаву».

Під час зустрічі представники агробізнесу обговорили питання оптимізації використання мінеральних добрив, забезпечення ефективного ведення сільського господарства в умовах кліматичних змін та воєнного стану.

– Аграріям, як і раніше, потрібно гнучко підходити до вирішення збутових та логістичних питань. Зараз завдання – вибудувати виробництво, структуру посівів, знайти приміщення для зберігання та сушіння, відпрацювати логістику, оптимізувати витрати на культури. Це необхідно, щоб зберегти свій потенціал, ресурс, не розпорошити оборотні кошти, мобілізуватися та скооперуватися, – каже Вячеслав Соколовий – Від того, як працює аграрний сектор в Україні, великою мірою залежить і наша економічна потужність. Ми не є високотехнологічною областю з виробництва, хоча процеси, пов’язані з релокованими підприємствами, дещо змінюють ситуацію. Як би не було складно, вдалося безперешкодно пройти весняну посівну кампанію і догляд за культурами та підійти до збирання врожаю.

Вячеслав Соколовий зазначає, що цей рік аномальний, відсутність опадів або їхня надмірність вплине на майбутній урожай ріпаку та осінніх культур – кукурудзи, соняшника, сої тощо.

– Наша область справляється з викликами, які диктує сьогодення. В кожного з вас ведеться робота в підтримці громад, які приймають переселенців. Ви працюєте в гуманітарному напрямі, підтримуєте військовослужбовців автотранспортом, різним військовим спорядженням, яке допомагає нашим збройним силам, – додає голова обласної Ради.

Він підкреслює, що сьогоднішня панельна дискусія на базі агрокластеру допомагає отримати об’єктивну інформацію та налагодити зв’язки.

– Потрібно разом виходити на ринку збуту, кооперуватися та спільно приймати рішення, – підсумовує Вячеслав Соколовий. – Обмін актуальною інформацією дозволяє усім учасникам агрокластеру тримати руку «на пульсі». Завдяки цьому  можна приймати правильні рішення, що дозволять підвищувати економічні показники ведення сільського господарства в області.

Останні новини

Новини

29 Вересня
28 Вересня