10 Червня, 2021, 11:47

2,8 млн грн виділяється для закупівлі обладнання лікарням Вінниччини

На базі Вінницької обласної лікарні ім.Пирогова відбувся науковий форум “Актуальні питання серцево-судинної хірургії та трансплантології в Україні”. В урочистому відкритті форуму взяли участь голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий та його заступник Ігор Івасюк.

Захід присвячений відкриттю сучасного кардіохірургічного і реперфузійного центру на базі Могилів-Подільської окружної лікарні інтенсивного лікування. Цей заклад – третій в області, який буде виконувати ендоскопічні операції судин та серця.

Під час вітального слова Вячеслав Соколовий зазначив, що вітчизняна трансплантологія та кардіохірургія розвиваються дуже інтенсивно. Зокрема Вінниччина – серед  лідерів за кількістю проведених складних та інноваційних оперативних втручань на серці з низькими показниками летальності. Крім того, обласна медична програма передбачає створення центру трансплантології на базі “Пироговки”. З обласного бюджету виділено 2,8 млн грн на закупівлю необхідного обладнання в районні лікарні, а також – в лікарню швидкої допомоги і психоневрологічну лікарню імені Ющенка.

Нині на Вінниччині мешкає близько 60 людей із пересадженими органами – нирками, печінкою, серцем, кістковим мозком. Третина з них оперувалася за кордоном. Вінниччина стала однією з шести областей України, які увійшли до пілотного проєкту зі створення центрів трансплантології. Тож маємо докласти всіх зусиль, щоб в найкоротші терміни й у нас не менш успішно проводились такі операції. Бо вони рятують життя, – підкреслив голова облради.

Останні новини

Новини

4 Серпня
3 Серпня
2 Серпня