29 Квітня, 2021, 16:13

Як покращити якість питної води на Вінниччині, розповів депутат Вінницької облради від “Української Стратегії Гройсмана” Андрій Ковальов

Якість питної води протягом останніх років стала для Вінниччини доволі серйозною проблемою. Про перспективи реалізації програми “Питна вода” в етері радіо “Місто над Бугом” розповів депутат Вінницької обласної ради від “Української Стратегії Гройсмана”, голова постійної комісії з питань будівництва, комунального майна, транспорту та розвитку інфраструктури Андрій Ковальов.

  • Проблему якості питної води треба розділити на кілька складових, – пояснює пан Андрій. – По-перше, це рівень забрудненості джерела водопостачання – річки Південний Буг, який визначає кількість хімічних реагентів, котрі додаються при очищенні води. По-друге, це стан магістральних водогонів. І, нарешті, стан внутрішньодомових мереж.

На думку Андрія Ковальова, завдяки активним зусиллям Вінницької громади, яка вклала чимало коштів у придбання земснарядів, котрі чистять русло Південного Бугу, якість води у місці водозабору вже суттєво покращено, хоча й роботи лишається чимало.

  • Завдяки підтримці Світового Банку, котрий виділяє 191 млн грн, ми зможемо реконструювати два резервуари питної води та близько 20 км магістральних мереж, – додає представник “Української Стратегії Гройсмана”.

Актуальним лишається питання реалізації обласної програми “Питна вода”.

  • Якщо раніше в рамках цієї програми щороку виділялося громадам 4-5 млн грн, і то переважно у вигляді кредитів, то тепер обласна влада планує збільшити фінансування орієнтовно до 10 млн грн на рік, і надавати кошти на безповоротній основі, – розповідає Андрій Ковальов. – Це тим більш актуально, що проєкти громад – досить масштабні: система очищення води в Якушинецькій громаді оцінена у 1,3 млн грн, каналізаційна мережа у Стрижавській громаді – близько 27 млн грн. За таких умов, обласна рада повинна підставити плече громадам у питанні забезпечення питною водою.

Попри поширеність мережі автоматів з продажу артезіанської води, пан Андрій переконаний, що оптимальним варіантом забезпечення вінничан питною водою є централізоване водопостачання.

  • Мета нашої команди  – зробити так, щоб вінничани могли пити безпечну, чисту і смачну воду просто з крану, – підсумував Андрій Ковальов.

Останні новини

Новини

14 Травня
13 Травня