Вжити рішучих дій через стрімке подорожчання газу вимагає від Уряду фракція “Української Стратегії Гройсмана” у Вінницькій облраді

Протягом осені в Україні стрімко загострилася ситуація на енергетичному ринку: природний газ подорожчав у кілька разів в порівнянні з минулим роком, і уряд виявився неспроможним вплинути на ситуацію. Формально декларується ціна у 7,99 грн/куб. м для населення та 16,50 грн/куб. м для бюджетних установ (без плати за розподіл), проте для інших споживачів – зокрема, для промисловості, ціни значно вищі: так,  на січень 2022 р. анонсована попередня ціна у 73,3 грн/куб. м. Враховуючи частку енергоносіїв у вартості кінцевого продукту промислових підприємств, вже зараз можна прогнозувати зупинку виробництва та втрату тисяч робочих місць. За таких умов Уряд має розпочати прямий і відвертий діалог з представниками промисловості для вироблення узгоджених рішень щодо унеможливлення зупинки виробництв та звільнення професійних кадрів, – саме до цього закликав у своєму відеозверненні лідер політичної партії “Українська Стратегія Гройсмана” Володимир Гройсман.

З огляду на те, що кризова ситуація на газовому ринку гостро відчувається і на Вінниччині, з аналогічним зверненням сьогодні, 24 грудня, виступила фракція “Української Стратегії Гройсмана” в обласній раді – його зачитав очільник фракції Олександр Хом’як. Наводимо повний текст документу.

“ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Вінницької обласної Ради  8 скликання до Кабінету Міністрів України щодо критичної ситуації, повязаної з неконтрольованим зростанням ціни на природний газ для промислових споживачів

 

Протягом вересня – грудня 2021 року в Україні загострюється проблемна ситуація у енергетичному секторі, пов᾽язана з кількаразовим зростанням цін на енергоносії, зокрема, на природний газ. Попри фіксацію ціни на блакитне паливо для населення на рівні 7,99 грн/м3 (без врахування плати за розподіл газу), а також значного зростання  ціни для бюджетних установ до рівня 16,50 грн /м3 з ПДВ (без врахування плати за розподіл газу), виникає серйозна проблема з цінами на газ для інших споживачів,  зокрема, для  промисловості.

Так, станом на 22 грудня  2021 року на офіційному веб-сайті Товариства з обмеженою відповідальністю «Нафтогаз Трейдинг», яке входить до групи «Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України», опублікована волатильна (попередня) ціна природного газу для промислових  підприємств на січень 2022 року у розмірі  73,3 тис. грн за 1 тис. м3 з ПДВ (без врахування плати за розподіл газу), що фактично означає повну зупинку підприємницької та промислової діяльності суб᾽єктів господарювання, які використовують газ у виробничих потребах. Продукція місцевих підприємств за таких тарифів стає нерентабельною та не може конкурувати з імпортованими товарами.

Найближчим часом очікується зупинка значної кількості  промислових об᾽єктів. Відповідно до офіційного повідомлення Федерації роботодавців України, понад 90% промислових підприємств, в яких частка газу в собівартості продукції перевищує 7%, через ціни на газ  понад 56 тис. грн  за 1 тис. м3 з ПДВ стануть збитковими. У разі зупинки виробництва, значна кількість працівників будуть вимушені вийти у неоплачувані відпустки, або навіть втратять робочі місця та залишаться без засобів для виживання. Місцеві бюджети, в свою чергу, втратять частину надходжень від податків та зборів та нестимуть додаткові витрати на соціальну підтримку своїх жителів.

Бездіяльність Уряду в питанні формування тарифів на природний газ для промисловості по «спотових» цінах може призвести до енергетичної та економічної кризи, яка, в умовах зростання зовнішнього військово-політичного тиску з боку Російської Федерації, несе пряму загрозу національній безпеці держави.

Враховуючи вищезазначене, а також з метою захисту суверенітету і територіальної цілісності України, забезпечення її економічної безпеки відповідно до статті 17 Конституції України, звертаємося до Уряду України з вимогою терміново зібрати представників промисловості для вироблення узгоджених рішень щодо унеможливлення зупинки виробництв та звільнення професійних кадрів”.

Останні новини

Новини

24 Червня
23 Червня
22 Червня