Вінницька обласна Рада звинувачує Уряд в бездіяльності через високу ціну на газ

На найближчій сесії Вінницької обласної Ради депутати розглянуть звернення до Кабінету Мінстірів України в якому вимагатимуть вжити невідкладних заходів щодо врегулювання кризової ситуації, яка склалась у місцевих бюджетах у зв’язку зі зростанням ціни на природний газ для бюджетних установ.

Останнім часом спостерігається стрімке подорожчання газу – з початку року ціна на нього фактично подвоїлася. Так, станом на сьогодні відпускна ціна газу для бюджетних установ сягнула 18-20 тис. грн за тисячу кубічних метрів. Враховуючи те, що бюджети територіальних громад не отримують додаткових надходжень від податків, а навпаки – їхні обсяги скорочуються в результаті дій Уряду, який згортає децентралізацію, опалення та гаряче водопостачання бюджетних установ опинилося перед серйозною загрозою. В першу чергу, це стосується лікарень, шкіл та дитячих садків.

Подібна ситуація не може не турбувати ті політичні сили, які зацікавлені у розвитку територіальних громад. Так, “Українська Стратегія Гройсмана” підготувала проєкт звернення Вінницької обласної ради  до Уряду, в якому містяться чіткі і зрозумілі пропозиції щодо подолання газової кризи. Проєкт звернення буде розглянуто на найближчій сесії Вінницької обласної ради.

Наводимо текст документу повністю.

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Вінницької обласної Ради 8 скликання до Кабінету Міністрів України щодо невідкладного врегулювання кризової ситуації, яка склалася у місцевих бюджетах у зв’язку зі зростанням ціни на природний газ для бюджетних установ.

Вінницька обласна Рада надзвичайно стурбована критичною ситуацією, яка склалася у місцевих бюджетах у зв’язку зі зростанням ціни на природний газ для бюджетних установ (дитячих садочків, шкіл, лікарень тощо).

З початку року відпускна ціна природного газу для бюджетних організацій територіальних громад України зросла в 2-2,5 рази. Сьогодні досягає 18-20 тисяч гривень за тисячу куб. м. природного газу та продовжує зростати. Це створює критичну напруженість місцевих бюджетів.

Доцільно нагадати, що головною ідеєю реформи децентралізації , яку запроваджував Уряд Володимира Гройсмана – є передача повноважень і фінансів від державної влади органам місцевого самоврядування. І, дійсно, на першому етапі реформи, завдяки впровадженій фінансовій децентралізації місцеві бюджети зросли більш ніж в 4 рази! З 68,6 млрд грн у 2014 році до 275 млрд грн у 2019 році.

Разом з тим, за останні два роки ситуація докорінно змінилася – держава активно передає повноваження місцевому самоврядуванню, проте жодного разу за цей час не переглядаючи структуру бази доходів бюджетів місцевого самоврядування.

Очевидно, що в нинішніх умовах критичної напруженості місцевих бюджетів подальше зростання ціни на газ для бюджетних установ та організацій ставить під загрозу проведення опалювального сезону, зокрема, забезпечення теплом шкіл, дитячих садочків, лікарень.

Враховуючи вищезазначене, ВИМАГАЄМО:

  • невідкладно вжити заходів для врегулювання кризової ситуації яка виникла внаслідок бездіяльності Уряду.

  • негайно прийняти необхідні рішення щодо надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на закупівлю природного газу для проведення опалювального сезону, зокрема, забезпечення теплом шкіл, дитячих садочків, лікарень тощо.

  • невідкладно внести до Верховної Ради України проєкт змін до Бюджетного кодексу України із збільшенням до 75% зарахування надходжень від ПДФО до бюджетів територіальних громад, оскільки 60% ПДФО, які нині зараховуються до таких бюджетів, вже є недостатнім джерелом здійснення тих видатків, які визначаються функціями держави і передані місцевому самоврядуванню до виконання”.

  •  

     

"Українська Стратегія Гройсмана" пропонує Уряду шляхи подолання газової кризи

"Українська Стратегія Гройсмана" пропонує Уряду шляхи подолання газової кризи

 

Останні новини

Новини

28 Березня
27 Березня
26 Березня
25 Березня