“Українська Стратегія Гройсмана” звернулася до Уряду й парламенту з вимогою забезпечити підвищення зарплати медикам

Сьогодні, 24 грудня, під час сесії Вінницької обласної ради фракція “Української Стратегії Гройсмана” оприлюднила звернення до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України з вимогою передбачити у Державному бюджеті на 2022 рік окрему цільову субвенцію для забезпечення задекларованого підвищення праці медичних працівників.

Таке звернення зумовлене тим, що виконавча влада, задекларувавши підвищення базового рівня зарплати лікарів до 20 тис. грн, а середнього медперсоналу – до 13,5 тис. грн, не врахувала, що більшість лікарень вже не є бюджетними, тож централізовано збільшити виплати неможливо. Наразі уряд планує перекласти обов’язок платити задекларований мінімум на керівників медзакладів, але ж є очевидним, що далеко не всі з них є фінансово самостійними. На практиці це означатиме, що чимало лікарів та медсестер будуть змушені або працювати на 0,5 чи 0,25 ставки, або ж просто втратять роботи. Ситуація погіршується ще й скороченням державних дотацій та субвенцій на медицину.

Стан справ можна виправити лише окремою цільовою субвенцією з Держбюджету – впевнені в “Українській Стратегії Гройсмана”.

Наводимо повний текст звернення, зачитаного очільником фракції Олександром Хом’яком.

 

 

Звернення

депутатів фракції політичної партії  «Українська Стратегія Гройсмана» у Вінницькій обласній Раді 8 скликання до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо підвищення заробітної плати медичним працівникам.

У Державному бюджеті України на 2022 рік, прийнятому Верховною Радою України, передбачено кошти для встановлення базового рівня заробітної плати для українських лікарів на рівні 20 тисяч гривень та 13,5 тисячі гривень – для  середніх медичних працівників.

Зокрема, збільшено фінансування розмірів тарифів за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення на 2022 рік, з метою укладення договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій на суму 33,8 млрд грн.

Здавалося б, це гарна ініціатива, але  якими методами планується досягти такого підвищення? Адже більшість лікарень вже не є бюджетними, і централізовано підвищити їм зарплати неможливо. Тому Уряд наразі  випустив проєкт постанови «Про встановлення гарантій оплати праці медичних та фармацевтичних працівників”, яким, зокрема, планується  зобов’язати керівників лікарень платити лікарям і медсестрам задекларований мінімум. Вже сьогодні є очевидним фактом те, що далеко не всі лікарні в змозі забезпечити виконання такої постанови. Відповідно,   неминучими стануть скорочення, переведення на половину і чверть ставки, і закриття медзакладів.

Окрім того, зменшено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я на 2022 рік, які не уклали договори з Національною службою здоров’я України та у 2 рази зменшено додаткову дотацію з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків на утримання закладів освіти та охорони здоров’я. На сьогодні рівень забезпечення програмою медичних гарантій закладів охорони здоров’я області у середньому становить 70%.

Така ситуація призведе до зменшення видатків на медикаменти, харчування, інші поточні видатки, необхідні для повноцінного функціонування та надання медичної допомоги комунальними некомерційними підприємствами та ляже важким тягарем на плечі пацієнтів.

Фракція Політичної партії „Українська Стратегія Гройсмана” у Вінницькій  обласній Раді у своїй діяльності системно підтримує та всебічно сприяє розвитку системи охорони здоров’я на Вінниччині, і наразі глибоко занепокоєна можливими негативними наслідками, спричиненими  непрофесійними діями уряду щодо забезпечення підвищення заробітної плати для медичних працівників.

 

Враховуючи вищевикладене, просимо невідкладно передбачити в Державному Бюджеті на 2022 рік окрему цільову субвенцію для забезпечення задекларованого підвищення заробітної плати медичних працівників.

Останні новини

Новини

19 Січня
18 Січня
17 Січня