У житті людей немає другорядних питань, маємо це розуміти, – Вячеслав Соколовий

Шість районів, 63 територіальні громади – так тепер виглядає Вінниччина.  Як зробити так, щоб громади стали спроможними та успішно розвивалися? Як і чим допомогти їм у цьому процесі, щоб кожний житель громади не відчув складнощів цього періоду?  Саме для цього працюватиме Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради VIII скликання.

Сьогодні, 16 грудня, голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий провів перше засідання Координаційної ради, до якої увійшли усі очільники територіальних громад і голови районних рад.

– Результат наших правильних та системних рішень і дій люди повинні відчути якнайшвидше, це стосується всієї Вінниччини, – сказав Вячеслав Соколовий. – Тепер абсолютно всі громади мають бути рівноправними з бюджетною та фінансовою незалежністю, з прямими відносинами із державним бюджетом та власною базою оподаткування. Основне наше завдання – розпоряджатись цими можливостями  так, щоб кожен житель навіть найвіддаленішого населеного пункту отримував якісні адміністративні, медичні та освітні послуги.

Голова обласної Ради переконаний, що Координаційна рада має стати платформою для напрацювання правильних та зрозумілих рішень, які відповідатимуть  вимогам й потребам сьогодення, а головне – потребам людей.

У житті людей немає другорядних питань, маємо це розуміти, - Вячеслав Соколовий

Уже на установчому засіданні голови сільських, селищних та міських рад  отримали інформацію про те, які механізми підтримки їм пропонує обласна рада. Передусім – це конкурс проєктів розвитку територіальних громад. Його орієнтовне фінансування складе 20 млн грн.  Крім того, суттєвою допомогою має стати створення Геоінформаційної системи для територіальних громад, яка дозволить зробити аналіз ефективності використання земельних ресурсів, якісно систематизувати наявну земельно-кадастрову інформацію та стати основою генеральних планів для подальшого економічного розвитку.

У житті людей немає другорядних питань, маємо це розуміти, - Вячеслав Соколовий

– Ми – новостворена громада, – каже Олена Бень, голова Чернівецької селищної ради, – і нам дуже потрібна допомога, потрібні поради. Сподіваюся, що Координаційна рада стане для нас такою підтримкою. Вже почула багато корисних речей.

У житті людей немає другорядних питань, маємо це розуміти, - Вячеслав Соколовий

Потрібною та перспективною вважає  роботу Координаційної ради й вороновицький селищний голова Олександр Ковінько.

– Ми вже маємо стратегію розвитку громади, тепер, за допомогою Координаційної ради, можемо відкорегувати пріоритети розвитку до 2030 року, адже тепер до Вороновицької громади входить 21 населений пункт, -розповідає він. – Я вже сьогодні на першому засіданні дещо для себе занотовував. Сподіваюся на плідну співпрацю.

–  Розвиток громад – це не просто перспектива, це наша з вами мета, – наголосив Вячеслав Соколовий, підсумовуючи роботу першого засідання Координаційної ради. –  Вінниччина – єдина велика спільна громада, тому, впевнений, що стратегію її розвитку на 10 років, яку ми розробляємо,  будемо реалізовувати разом. Маємо приймати рішення, на які очікують люди. А люди чекають дуже простого – уваги і поваги. У кожної людини є свої потреби, а завдання влади на місцях – розуміти ці потреби і швидко на них реагувати. Люди чекають і робочих місць, і пенсій, і доступних освітніх послуг, і якісних адміністративних послуг. Немає другорядних питань! І ми повинні це забезпечити.

 

Останні новини

Новини

21 Березня
20 Березня
17 Березня