5 Квітня, 2023, 10:25

У Вінниці триває оновлення парку трамваїв – прибула перша партія “Tram2000” з Цюріху

Четвертого квітня голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, Вінницький міський голова Сергій Моргунов і прем’єр-міністр України 2016-2019 років Володимир Гройсман оглянули нову партію трамвайних вагонів «Tram2000». Їх нещодавно отримала Вінниця зі Швейцарії у рамках другого етапу проєкту «Цюрихські трамваї».

– Трамваї просто зняті з ліній, вони – на повному ходу. Мешканці Цюриха дбайливо ставляться до своїх трамваїв, – зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов. – Єдине, згідно з нашими стандартами, треба встановити додаткове обладнання, щоб можна було сертифікувати та вивести їх на лінію наших маршрутів у Вінниці.

Як розповів Сергій Моргунов, у рамках другого етапу проєкту «Цюрихські трамваї» Вінниця має отримати 35 таких трамваїв.

– Цього року має бути 16 вагонів. Перші три – вже на території транспортної компанії Вінниці, – сказав Сергій Моргунов. – У 2024-2026 роках очікуємо додаткові вагони – до 35.

Володимир Гройсман нагадав, що у Вінниці до 2007-2008 років питання транспорту було проблемним.

– Для нашої команди було важливо змінити систему, щоб вона стала комфортною для людей, – зазначив він. – Першу угоду зі швейцарськими партнерами по трамваях ми підписали у 2008 році. Тоді ж домовилися, що будемо продовжувати цю співпрацю. І нам вдалося її навіть розширити! Зараз швейцарські партнери допомагають Вінниці в питанні формування стратегії модернізації теплоенергетики, а також у напрямі планування міської території. Дякую їм за те, що вони – надзвичайно системні. Наша взаємодія – дуже міцна.

За словами Володимира Гройсмана, попри нейтральний статус Швейцарії, Вінниця продовжує відчувати підтримку.

– Безумовно, для будь-якого міста, і для Вінниці також, дуже важливо, щоб усі послуги, які люди отримують, були доступними, зручними та безпечними. І ця підтримка швейцарських партнерів дає можливість нашій команді не зупинятися – відкривати нові маршрути, насичувати новим транспортом парк, щоб транспортна система ставала кращою, – сказав Володимир Гройсман.

Голова обласної Ради Вячеслав Соколовий зазначив, що громади Вінниччини розвивають зв’язки із зарубіжними містами-побратимами. Вони отримують різноманітну допомогу – це, зокрема, і пожежні авто, і спеціалізовані медичні автомобілі, і вишки для обслуговування електромереж, і автобуси.

– Із 2022 року, після початку повномасштабного російського вторгнення, така співпраця активізувалася. І ця робота зараз – одна із пріоритетних в кожній громаді, – сказав Вячеслав Соколовий. – Обласна Рада активно допомагає громадам налагоджувати контакти із закордонними партнерами. Нині, у період війни, збільшилося навантаження на бюджети громад. Зрозуміло, що в пріоритеті – посилення обороноздатності. Але не можна забувати й про потреби жителів громад та про чітку роботу об’єктів інфраструктури – ці питання важливі завжди. І тут допомога наших західних друзів стає у пригоді.

Вячеслав Соколовий також звернув увагу на те, що реформа місцевого самоврядування, тобто децентралізація, яку розпочав Володимир Гройсман, допомагає громадам вистояти в умовах воєнного часу і навіть планувати свій економічний розвиток.

"Цюріхські трамваї": у Вінниці триває оновлення парку громадського транспорту

"Цюріхські трамваї": у Вінниці триває оновлення парку громадського транспорту

Останні новини

Новини

29 Травня
28 Травня
26 Травня
25 Травня
24 Травня