8 Травня, 2023, 11:50

У Вінниці пройшли урочистості з нагоди Дня пам’яті та примирення й 78-у річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

Пам’ятна дата 8 травня – день пам’яті та примирення і перемоги над нацизмом у Другій світовій війні Україна вдруге відзначає в умовах повномасштабної військової агресії росії проти України.

Друга світова війна стала результатом приходу до влади та змови антигуманних режимів – нацистського та радянського, які керуючись своїми загарбницькими амбіціями, вдалися до злочинів та військової агресії. Минуло вісім десятиліть – і в центрі  Європі  поти України війну розв`язали росіяни.

Сьогодні, 8 травня, біля Меморіалу борців з нацизмом зібралися вінничани, щоб ушанувати подвиг мільйонів загиблих під час Другої світової війни та всіх тих, хто поклав своє життя, боронячи рідну землю від рашистів.

В урочистих заходах та покладанні квітів до Меморіалу взяли участь керівництво області та міста, депутати обласної та Вінницької міської рад, представники виконавчого апарату обласної Ради, військовослужбовці Повітряних Сил Вінницького гарнізону.

Довідково. 176 тисяч жителів Вінниччини загинули під час Другої світової війни.  19 сіл були повністю знищені,  168 – зруйновані. Близько 200 тисяч людей на території нашої області були розстріляні нацистами. У 18 таборах, розташованих на Вінниччині, було вбито 46 тисяч військовополонених. На примусові роботи до Західної Європи  було вивезено понад 61 тисячі наших земляків.

Останні новини

Новини

29 Травня
28 Травня
26 Травня
25 Травня
24 Травня