12 Квітня, 2023, 11:36

Церковне питання розглянуть Вінницька обласна та міська ради

Питання про діяльність російської церкви розглянуть депутати Вінницької обласної ради. Проєкт рішення 10 квітня розміщений на сайті облради.

На найближчій сесії депутати голосуватимуть звернення обласної Ради 8 скликання до Верховної Ради щодо невідкладного розгляду законів, які б на рівні держави остаточно поставили крапку у діяльності церкви московського патріархату. У зверненні вказується два закони, які уже зареєстровані у парламенті, – «Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій» (реєстр. № 8221 від 23.11.2022 року) та «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій» (реєстр. № 8371 від 19.01.2023 року).

Проєкт звернення до парламенту зареєстрував депутат обласної Ради Олександр Хом’як (голова фракції «Українська Стратегія Гройсмана»). Раніше він повідомив, що такий документ готується.

– Ще у листопаді 2022 року Вінницька обласна рада висловила свою принципову позицію, запропонувавши ухвалити закон щодо заборони діяльності Української православної церкви в єдності з московським патріархатом, релігійних організацій з центром в країні–агресорі на території України, – нагадав Олександр Хом’як. – Це є нагальною необхідністю для уникнення реальних та потенційних ризиків загрози національній безпеці України.

«Однак станом на сьогодні в Україні не заборонена на законодавчому рівні Українська православна церква в єдності з московським патріархатом та інші релігійні організації з центром в країні-агресорі, які ідеологічно обгрунтовують і підтримують військову агресію росії проти України та виправдовують усі військові злочини проти мирного населення. Вважаємо неприпустимим подальше існування та діяльність Української православної церкви в єдності з московським патріархатом та інших релігійних організацій з центром в країні-агресорі в Україні загалом та на Вінниччині зокрема», – йдеться у нинішньому зверненні.

Документ планується надіслати до Верховної Ради, до інших обласних рад України, а також до районних, міських, селищних, сільських рад Вінницької області.

Аналогічне питання щодо діяльності російської церкви розгляне також Вінницька міська рада.

Останні новини

Новини

29 Травня
28 Травня
26 Травня
25 Травня
24 Травня