Рекомендувати Вінницькій облдержадміністрації розробити та подати на розгляд сесії обласної ради проєкт обласної програми «Питна вода» на 2021-2025 роки; розробити і затвердити у територіальних громадах місцеві програми «Питна вода» – такі рішення, зокрема, ухвалили на розширеному засіданні Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Вінницької обласної ради.
Координаційна рада пройшла 19 травня у Вінниці. Участь у ній взяли близько 100 осіб, серед них 62 голови територіальних громад області.
Як зазначив голова Вінницької обласної ради Вячеслав Соколовий, депутати облради підготували звернення до Уряду щодо продовження на рівні держави програми «Питна вода України».
– Державна програма по питній воді завершилася в 2020 році. Її фінансування бажало кращого, і виконана вона була лише на 13,2%. Зараз Урядом схвалено концепцію державної цільової соціальної програми «Питна вода України» на 2022-2026 роки, і поки що це – єдиний документ на рівні центральної влади. Розуміючи важливість такої програми та належного її фінансування, депутати облради підготували звернення до Уряду щодо продовження терміну виконання державної програми.
Це депутатське зверення уже внесено у порядок денний сесії обласної ради, яка відбудеться 28 травня.
Раніше розпорядженням голови облради Вячеслава Соколового створена робоча група по збору і напрацюванню пропозицій до обласної програми «Питна вода на 2021-2025 роки». Розробником обласної програми є облдержадміністрація, завдання учасників робочої групи сформувати якісні і грунтовні пропозиції, аби наступна обласна програма «Питна вода» стала дієвим механізмом підтримки громад.
Про необхідність розробки та ухвалення обласної програми «Питна вода» на засіданні Координаційної ради говорили Барський міський голова Володимир Саволюк, Тульчинський міський голова Валерій Весняний та Ямпільський міський голова Сергій Гаджук. Так, Володимир Саволюк сказав, що саме завдяки такій програмі у попередні роки в м. Бар побудували основні водогони. За словами Валерія Весняного, у Тульчині із водопостачанням населення – все гаразд, нині централізованого водопостачання потребують села, які увійшли до складу громади.
З ініціативою звернення виступила фракція “Української Стратегії Гройсмана” у Вінницькій обласній раді.