28 Вересня, 2021, 17:40

На Вінниччині стартувала кампанія аеровакцинації диких тварин

На Вінниччині 28 вересня почали вакцинувати проти сказу диких мʼясоїдних тварин. Роблять це з допомогою авіатранспорту. Спеціальні приманки з антирабічною вакциною розкидають трьома літаками. Про це розповів фахівець держпродспоживслужби Сергій Легкун.

За 7 днів охопити мають майже 22 з половиною тисячі кілометрів квадратних площ. Додає, брикети з капсулами проти сказу є безпечними для людей та інших тварин. Втім просять людей не чіпати їх руками. Усього таких приманок, розміром із сірникову коробку, із запахом м’ясокісткового борошна, на область видали 560 тисяч 700 доз. Вінниччина їх отримала 28 вересня о 7 ранку.

На Вінниччині диких тварин вакцинують проти сказу

Брикети розкидають для профілактики, аби уникнути масового зараження сказом диких тварин. Роблять це 4 роки поспіль.

25 брикетів іде на кілометр квадратний. Суть даної вакцинації полягає в тому, що рівномірно по всій території розкидається вакцина за допомогою літаківДана вакцинація проводиться з 2018 року”, — каже Сергій Легкун

Ззовні брикети нагадують сірникову коробку і пахнуть м’ясокістковим борошном. Всередині — желеподібна капсула з вакциною проти сказу. Перш ніж завантажити на борт літака, її зберігали у спеціальних боксах при температурі від 2 до 8 градусів тепла.

На Вінниччині диких тварин вакцинують проти сказуСуспільне Вінниця

Розкидають приманку над польовими та лісовими угіддями поза населеними пунктами, каже фахівець із протиепізоотичної роботи Держпродспоживслужби області Михайло Василевич. Додає, носіями сказу є дикі м’ясоїдні тварини, зокрема лисиці, єнотоподібні собаки та вовки.

“Коли тварина прокушує цю капсулу — воно попадає на слизові оболонки, і тварина вакцинується. Порівняно з попередніми роками динаміка сказу йде до зменшення серед диких і серед свійських теплокровних тваринНа сьогодні ми маємо 64 випадки. В минулих роках — більше 100. Вакцина працює і дає ефект”, — каже Михайло Василевич.

На Вінниччині диких тварин вакцинують проти сказу

Пілот АН-3 Володимир Ткаченко розповідає, що на борт завантажили 70 брикетів. А це — близько трьохсот кілограмів. 28 вересня запланував подолати 1100 кілометрів. Фіксує кількість викинутих доз оператор Ярослав Проць.

Останні новини

Новини

28 Березня
27 Березня
26 Березня
25 Березня