24 Квітня, 2023, 11:06

На Вінниччині планують створити агротуристичний кластер “Шляхами Трипільської Праматері”

У туристичному хабі міста Вінниці обговорили новий проєкт – створення агротуристичного кластеру «Шляхами Трипільської Праматері». Його планують запровадити на території Вінницької, Черкаської та Кіровоградської областей із залученням Хмельницької та Київської областей.

Участь у зустрічі взяли заступник голови обласної Ради Дмитро Чаленко,  представники профільних виконавчих органів Вінницької міської та обласної рад, громад Гайсинського, Тульчинського і Могилів-Подільського районів.

Заступник голови обласної Ради Дмитро Чаленко зазначив, що необхідно розвивати туристичний бізнес на Вінниччині та залучати не тільки зовнішніх, а й внутрішніх туристів.

– Трипільська культура – це величезний магніт, який є в нашій області, – сказав Дмитро Чаленко. – Малий бізнес, який розвивається біля таких місць-магнітів, може створити чимало робочих місць. Розвиток туризму дає розвиток економіці. Люди, які будуть повертатися з передової, теж можуть бути задіяні в цих проєктах, і можуть знайти себе. Тому я сподіваюся, що ми поетапно зможемо втілити цей проєкт, щоб дати розвиток громадам нашої області і загалом нашої країни.

Презентував проєкт голова правління ГО «Агенція регіонального розвитку Таврійського об’єднання територіальних громад» Павло Ярмій. Він – ініціатор успішного агротуристичного кластеру «Соляна дорога» на Херсонщині, а також майбутнього кластеру «Шляхами Трипільської Праматері».

Директор департаменту маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради Олександр Вешелені розповів про те, наскільки важливою у таких проєктах є систематизація туристичних ресурсів громад.

В рамках проєкту «Шляхами Трипільської Праматері» пропонується:
– створити новий візійний проєкт «Коріння нації;

– об’єднати експертів з дослідження трипільської культури;

– допомогти громадам підготувати туристичні локації і спільно з туроператорами розробити туристичні маршрути;

– підготувати якісні промоційні матеріали;

– підготувати команду фахівців з туризму, а спільно з асоціацією гідів підготувати екскурсоводів тощо.

Останні новини

Новини

29 Травня
28 Травня
26 Травня
25 Травня
24 Травня