15 Грудня, 2022, 17:00

Лауреатів щорічної премії імені Степана Руданського визначили у Вінницькій обласній раді

14 грудня в обласній Раді відбулось засідання журі з присудження щорічної премії обласної Ради ім. С. Руданського.

Голова журі заступник голови обласної Ради Ігор Івасюк підкреслив важливість постаті Степана Руданського для розвитку української культури.

– Уже понад 100 років переповідаються в народі його дотепні поетичні гуморески, – зазначив Ігор Івасюк. – Тож творчість Руданського була, є і буде коштовним надбанням української літератури та нашої спадщини. Для популяризації гумору письменника та продовження його традицій у 1994 році була заснована літературно-мистецька премія імені Степана Руданського. Статус Всеукраїнської вона отримала в 2006 році. Починаючи з 1994 року,  премію отримали 52 переможці. Цьогорічний преміальний фонд складає 75 тис. грн.

Ігор Івасюк повідомив, що в 2022 році на присудження премії матеріали подали п`ять кандидатів, тобто на рівні 2020 року.

– Це означає лише одне, – зауважив заступник голови обласної Ради, – незважаючи на всі виклики, ми були і залишаємося єдиними в підтримці та розвитку нашої культури. Така нація –  непереможна!

За результатами голосування членів журі переможцями визначено:

– 1 місце – Рудик Василь Іванович,  журналіст та письменник, – за сатиричний роман «Слуга народу»;

– 2 місце – Кирницький Віталій Анатолійович, член асоціації діячів естрадного мистецтва України та Вінницького куреня гумористів, – за аудіоальбом сатири та гумору «Кому чого бракує»;

– 3 місце – Олена Дяченко, керівниця аматорського гумористичного дуету «Королеви гумору» філії «СБК села Гордівка» Тростянецького ЦКД, –  за авторські гумористичні відеосюжети.

Іншим двом претендентам будуть вручені подяки за участь у конкурсі під час свята сатири і гумору ім. Степана Руданського, яке планується провести в січні 2023 року.

Останні новини

Новини

30 Січня
27 Січня
26 Січня