8 Березня, 2023, 13:44

Жіноче обличчя рятувальної служби ДСНС Вінниччини (ФОТО)

Історія про те, якою є робота працівниць служби ДСНС

Кожна робота є важливою. Іноді вона важка фізично чи морально. І для чоловіка, і для жінки. Під повномасштабної війни українські жінки вкотре довели, що можуть впоратись з будь-якою роботою. Що їм під силу все. І однією з найпочесніших і найнебезпечніших професій є робота рятувальників.Сьогодні I-VIN.INFO розповідає, на яких ділянках роботи задіяні вінничанки в такій потужній структурі як Державна служба надзвичайних ситуацій.

Приблизно десять років тому для жінок у Головному управлінні ДСНС України у Вінницькій області найпоширенішими були посади бухгалтерки, спеціалістки з набору персоналу та телефоністки.

Та тепер для близько 200 жінок спектр їх впливу розширився, тож, у ГУ ДСНС у Вінницькій області чисельно найбільше жінок, які працюють радіотелефоністами чергових караулів державних пожежно-рятувальних частин та диспетчерами координаційного центру. Раніше робота хіміка була переважно чоловічою, а тепер тут є й жінки-хіміки.

Також є жінка-водолаз (яких по Україні лише троє), яка працює і над розмінуванням під водою – сапер. Окрім цього, залишається актуальною посада для жінки у пресслужбі.

Проте в області кінологами є лише чоловіки. І, зокрема, немає жінки на посаді пожежного рятувальника і водія пожежного автомобіля.

«Розпочати варто з того, що у нашій службі є певні обмеження для прийняття на деякі посади – тобто, існують певні вимоги, куди приймаються або не приймаються жінки. Тому ніяких упереджень у роботі не зустрічається. Навіть більше скажу, минулого четверга я відвідала семінар з гендерних питань в Києві, де були представники різних обласних управлінь та навчальних закладів. І на цьому засіданні дві третини – це були жінки», – розповідає заступниця начальника центру – начальниця відділу соціально-гуманітарної роботи та психологічного забезпечення ЦЗД ГУ ДСНС України у Вінницькій області, підполковник служби цивільного захисту Наталя Коритчук.

І з початку повномасштабного вторгнення, на думку Наталії Коритчук, найскладнішим було йти на службу, коли в тебе вдома залишається малолітня дитина. Вона додає, що це був найважчий момент, бо ти розриваєшся між службовою діяльністю і необхідністю убезпечити своїх дітей. До того ж, у перші дні не працювали ні школи, ні садочки. Це був непростий моральний вибір, але з часом система налагодилась: хтось відправив дітей до родичів, хтось – за кордон.

«Війна -це страшно, важко всім. Та коли ти виконуєш службові обов’язки з честю і дійсно бачиш вплив на ситуацію, то незважаючи на фізичне спустошення, морально завжди будеш пишатись своїми діями. Ти зумів принести користь конкретній людині та привніс щось світле в майбутнє. Тому я пишаюсь тим, що 1800 особового складу у нас жодного разу не відмовився виконувати те чи інше завдання. Були такі випадки, коли людина після чергування, по ідеї, повинна мати відпочинок, але повертається на роботу за формою, тому що сталась надзвичайна ситуація. Так було у Вінниці 14 липня і таких випадків стає все більше. Пишаюсь тим, що наші хлопці та дівчата докладають максимум зусиль як в службовий час, так і поза ним, аби покращити нашу спільну працю та надавати допомогу постраждалому населенню», – підкреслює пані Наталя.

Тому підполковниця служби цивільного захисту зауважує, що за активну участь, надану кваліфіковану допомогу, здійснення супроводу постраждалих, рятувальників та медиків протягом 14, 15 й 16 липня нагородили нагрудним знаком МВС її колегу з відділу Тетяну Хоренко. До того ж, нагрудними знаками ДСНС нагородили співробітниць із оперативно координаційного центру, відділу зв’язку. З інших служб дівчат відзначали вище керівництво чи місцева адміністрація.

Останні новини

Новини

28 Березня
27 Березня
26 Березня
25 Березня