29 Березня, 2023, 16:33

Збори регіонального відділення Асоціації міст України відбулися у Вінниці

28 березня у Вінниці відбулися загальні збори Вінницького регіонального відділення Асоціації міст України (РВ АМУ). У зборах взяли участь голова обласної Ради Вячеслав Соколовий, голова Вінницького РВ АМУ, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан, виконавчий директор Вінницького РВ АМУ Владислав Філатов, голови громад області.

У своєму виступі голова Вінницького РВ АМУ Сергій Моргунов зазначив,  що 2021 -2022 роки стали періодом багатьох складних викликів для місцевого самоврядування та, безпосередньо, для Асоціації міст України.

– Із початку повномасштабної війни саме територіальні громади взяли на себе розв’язання найскладніших проблем, –  сказав Сергій Моргунов. –  Організація та підтримка сил оборони, Національної гвардії, будівництво укріплень та споруд, питання прийому та розміщення внутрішньо переміщених осіб та забезпечення їх житлом й усім, що необхідно для життя, – все це треба було зробити. Не було в нас методички, як діяти, тому ми вчилися кожен день.   І справлялися завдяки нашій згуртованості та єдності.

За словами Сергія Моргунова, так само гостро стояло питання й по релокованих підприємствах.

– Необхідно було шукати і приміщення, і житло для науково-технічного персоналу, і відповідні потужності для виробництва, – додає Вінницький міський голова. –  Нам ще є над чим працювати, адже такі запити будуть постійно. І територіальні громади Вінниччини мають бути лідерами за пропозиціями для потенційних інвесторів.

Вячеслав Соколовий подякував Асоціації міст України за підтримку ініціатив обласної Ради та за допомогу територіальним громадам Вінниччини.

– Громадам зараз – непросто. Збільшилося навантаження на їхні бюджети. Крім того, органам місцевого самоврядування доводиться виконувати функції, не притаманні їм раніше. Ми всі згуртувалися. Ми вистояли. Маємо бути міцними й в економічному плані, – сказав голова обласної Ради.

Він  також наголосив, що вже зараз необхідно думати про післявоєнну відбудову та розвиток.  А також – про завершення процесу децентралізації.

– Якби не кілька років децентралізації до війни, певно,  було б важко справитися з тими викликами, які з 24 лютого виникли в кожній громаді. В умовах воєнного стану реформа загальмувала. Але цей період мине, а  місцеве самоврядування повинно розвиватися далі, – підкреслив Вячеслав Соколовий. – Процес обговорення та ухвалення конституційних змін має відбуватися обов`язково за участі представників місцевого самоврядування. І добре, що АМУ стала для нас майданчиком, де можна дискутувати про повноваження такої інституції, як місцеве самоврядування, і наскільки вони будуть дієвими.

Вячеслав Соколовий зауважив, що  для подальшого просування децентралізації та її завершення необхідно внести зміни до Конституції України. Зокрема, серед основних аспектів таких змін:   чітко закріплені фінансові гарантії для місцевого самоврядування; створення виконавчих комітетів та виконавчих органів в обласних радах;  збереження на рівні муніципалітету моделі виборної посадової особи, яка очолює виконавчий орган муніципальної ради та головує на засіданнях відповідної ради;  перетворення ОДА в органи префектурного типу з чіткими наглядовими повноваженнями.

До учасників зборів також звернувся виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан. Він розповів про діяльність Асоціації міст України в умовах воєнного стану. Відстоювання бюджетних ресурсів громад, запобігання їхніх втрат, захист інтересів громад у законодавчому процесі, а також посилення міжнародної співпраці на рівні громад – це стало головним у роботі АМУ в 2022 році та має бути продовжено.

Олександр Слобожан закликав міських, селищних і сільських голів не боятися захищати свою позицію та доносити її до тих, хто ухвалює рішення на державному рівні.

Виконавчий директор АМУ також вручив подяки Голови Асоціації міст України Вінницькому міському голові Сергію Моргунову, Тульчинському міському голові Валерію Весняному, Бабчинецькій сільській голові Ніні Зварич та Калинівському міському голові Василю Поліщуку.

Відповідно до порядку денного, на зборах розглянули низку організаційних питань, а також переобрали голову Вінницького РВ АМУ. Ним знову став Сергій Моргунов. Його заступниками були обрані Тульчинський міський голова Валерій Весняний і Стрижавський селищний голова Михайло Демченко, а членом правління АМУ – Барський міський голова Володимир Саволюк.

Учасники зборів взяли до відома звіт про роботу РВ АМУ за 2022 рік, представлений виконавчим директором Вінницького РВ АМУ Владиславом Філатовим, та затвердили план роботи на 2023 рік.

Останні новини

Новини

29 Травня
28 Травня
26 Травня
25 Травня
24 Травня