18 Квітня, 2023, 11:49

Зберегти пам’ятку культури “Водяний млин” вимагає прокуратура у Немирівській громаді

Вінницький окружний адміністративний суд задовольнив позов Немирівської окружної прокуратури та зобов’язав товариство з обмеженою відповідальністю упродовж одного місяця укласти з Управлінням містобудування та архітектури Вінницької обласної військової адміністрації охоронний договір на об’єкт культурної спадщини “Водяний млин” в селі Стрільчинцях Немирівської громади. 

Пам’ятка належить до типової промислової забудови початку XX століття, яка зберегла свою автентичність і має історико-культурну цінність. Від 2019 року об’єкт перебуває у власності товариства з обмеженою відповідальністю, однак воно, відповідно до Закону України “Про охорону культурної спадщини”, не уклало з відповідним органом охоронний договір.

Не виконавши цю вимогу, власник фактично уникав зобов’язання утримувати пам’ятку в належному стані, своєчасно провадити ремонт, захищати від пошкодження, руйнування або знищення. З огляду на це, представляючи інтереси держави в сфері культурної спадщини, прокуратура звернулася до суду з відповідним позовом, – інформує пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

Після набуття рішенням законної сили, прокуратура контролюватиме його виконання.

Останні новини

Новини

31 Травня
30 Травня
29 Травня
28 Травня
26 Травня