17 Вересня, 2020, 17:57

Ярослав Хребтій: медицина важлива завжди – час це усвідомити

Пандемія коронавірусу показала наскільки важливою на сьогодні є медицина. Загострила увагу на існуючих проблемах галузі та дала чітко зрозуміти – якщо високопосадовці не будуть приділяти медицині належної уваги, керувати в країні  не буде ким, адже населення почне вимирати.

На цьому  в ефірі телеканалу ВІТА під час програми «Час змін» наголосив депутат Вінницької обласної ради, лікар-хірург Ярослав Хребтій.

Ще 2017 року Уряд  затвердив, що у  Вінницькій області мають функціонувати чотири госпітальних округи.  На Вінниччині була сформована госпітальна рада, Ярослав Хребтій став заступником голови цієї ради. Розповідає, що працювати довелося дуже активно, але результатом залишився задоволений.

Південний округ територіально співпадає з межами укрупненого Тульчинського району і об’єднує  Томашпільський, Тульчинський, Піщанський та Крижопільський райони. І я дуже радий, що Тульчинська районна лікарня зараз є таким потужним закладом.  Вона стала окружною лікарнею інтенсивного лікування і увійшла в перелік опорних закладів Вінницької області. На них передбачено відповідне фінансування, тому перспектива розвитку дуже велика.

Лікар зазначив, що Тульчинська лікарня має професійний колектив та сучасне обладнання, яке допомогла закупити місцева влада.

Я завжди підтримував ідею, що цей заклад має бути одним із провідних у Вінницькій області в плані впровадження технологій та високого рівня лікувального процесу,  – зазначив Ярослав Хребтій, який є головою профільної комісії в обласній раді. Але розумію, що розвивати потрібно не лише великі лікарні, але й малі  амбулаторії, адже люди в сільській місцевості мають право на професійне медичне обслуговування. Тому доклав чимало зусиль, щоб допомогти Шпиківській амбулаторії.

За словами  депутата, Шпиків є його малою Батьківщиною, і він щиро радіє, що в місцевій лікарні вдалося зробити ремонт та закупити сучасне обладнання.

Ярослав Хребтій: медицина важлива завжди - час це усвідомити

Наразі це Шпиківський центр первинної медико-санітарної допомоги і я радий, що мої земляки можуть обслуговуються в гарних умовах.  Я завжди намагаюся підтримувати цей заклад, не лише фінансово, але й фахово. Запрошую фахівців з Вінниці, сам проводжу огляди, адже є судинним хірургом. Вдалося  втілити у життя потужний проект – пересувний мамограф. За допомогою чого обстежили близько 300 місцевих  жінок. Це дуже важливо робити, адже вчасне виявлення хвороби допомагає врятувати життя.  

За словами в.о. головного лікаря Шпиківської ЦПМСД  Віктора Польового, з того часу як їх медичним закладом почали активно займатися, зміни відбулися суттєві. Обслуговуються у ньому не лише мешканці  Шпиківської громади, але й жителі сусідніх населених пунктів.

Останні новини

Новини

31 Березня
30 Березня
29 Березня
28 Березня