15 Грудня, 2022, 11:06

Як вінницькі нардепи голосували за законопроєкт щодо “реформи” містобудування

Верховна Рада під час пленарного засідання 13 грудня ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт 5655 про реформування сфери містобудівної діяльності. “За” проголосували 228 народних депутатів. 

Серед тих, хто підтримав цей скандальний законопроєкт, є й народні обранці від Вінниччини:

  • Анатолій Драбовський (“Слуга народу”, округ №11)
  • Максим Пашковський (“Слуга народу”, округ №12)
  • Петро Юрчишин (“За майбутнє”, округ №13)
  • Ірина Борзова (“Слуга народу”, округ №14)
  • Лариса Білозір (“Довіра”, округ №15)
  • Микола Кучер (“Довіра”, округ №17)

“Проти” голосував Олег Мейдич (ВО “Батьківщина”, округ №18)

Геннадій Вацак (“Довіра”, округ №16) та Юлія Овчинникова (“Слуга народу”, партійний список) були відсутні під час голосування.

Раніше мери, архітектори та окремі громадські організації закликали не голосувати за цей документ.

У першому читанні законопроект 5655 народні депутати ухвалили 1 липня 2021 року. Документ, зокрема, передбачає ліквідацію Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ), яка раніше виконувала функції з державного містобудівного нагляду. Цей орган погоджував введення об’єктів в експлуатацію. Після ліквідації ДАБІ замовник має можливість сам обирати, хто буде контролювати будівництво: виконавчий орган сільської, селищної, міської ради з питань містобудівного контролю чи приватні контролери – уповноважені юридичні особи, з якими він укладає договір.

Ще одне положення законопроєкту – створення єдиної державної електронної системи у сфері будівництва. Реєстрація права на виконання підготовчих та будівельних робіт відбуватиметься тільки через цю електронну систему. Право користуватися цим реєстром нададуть нотаріусам та державним реєстраторам.

Українські архітектори виступили проти ухвалення законопроєкту. Вони заявили, що законопроєкт посягає на авторське право архітекторів – авторські майнові права з ухваленням закону можна буде передавати.

Як наголосив мер Києва Віталій Кличко, запропонований законопроєкт повністю нівелює контроль міст за будівництвом, а отже легалізує самовільне будівництво.

“І створює умови для монопольного централізованого допуску будівельників на ринок. А тим хто зайде, буде дозволено створити приватний орган контролю містобудівної діяльності без жодного впливу держави чи місцевого самоврядування!”, — зауважив Кличко.

За його словами, законопроєкт порушуватиме права як власників земельних ділянок, так і жителів громад.

Асоціація міст України, мери міст неодноразово наголошували і закликають депутатів допрацювати законопроект 5655, обговорити його з громадськістю, з професійними середовищами, місцевим самоврядування. Лише після цього виносити на голосування в парламент, наголосив мер Києва.

Про те, що реформа містобудування потребує обговорення за участі усіх сторін процесу заявив і мер Львова Андрій Садовий. Він закликав відкласти розгляд законопроєкту.

“Згідно з пропонованим законопроєктом контрольні функції отримає приватна інспектуюча компанія. Її може створити, наприклад, сам забудовник. Натомість представники міської ради навіть не матимуть права потрапити на територію, де відбувається будівництво”, – пояснив він у Facebook.

Деякі українські архітектори записали відезвернення з закликом до народних депутатів не ухвалювати законопроєкт 5655 щодо реформи містобудування.

Останні новини

Новини

28 Березня
27 Березня
26 Березня