27 Квітня, 2023, 11:20

Як перейменовувалися вулиці нашого міста – розкажуть сьогодні у Музеї Вінниці

Презентація відбудеться сьогодні, 27 квітня, о 18:00. Вхід вільний.

Як ідеться на сайті міської ради, у хабі «Місто змістів» відбудеться презентація довідника з історії «Вулиці Вінниці», що містить нові та цікаві факти про історію топонімів міста. Авторка книги – докторка історичних наук Тетяна Кароєва. Музей Вінниці запрошує вінничан долучитись до унікального заходу та дізнатись більше про історію рідного міста.

Книга “Вулиці Вінниці” – це перший системний довідник із історії топонімів Вінниці від XVII століття до грудня 2022 року. Він призначений для орієнтації вінничан у часі та послідовності перейменувань і найменувань міських вулиць та провулків.

Як зазначає авторка, видання містить оглядову статтю про топонімічні практики міської влади та громади від ХІХ століття до сьогодення та перелік чинних топонімів із історією перейменувань/найменувань кожного з них. Для зручності користування довідником подано також індекс усіх історичних назв. Завдяки цьому можна довідатись, як змінювались назви окремо взятих топонімів.

«Для прикладу, сучасна вулиця Келецька між 1906-им та 1910 роками носила назву Богемська. У 1921 році вона стала Спартаківською, у 1941-му – Судетською, за два роки знову Спартаківською, а сучасну назву отримала у 1976 році», – говорить докторка історичних наук Тетяна Кароєва.

Останні новини

Новини

29 Травня
28 Травня
26 Травня
25 Травня
24 Травня