Вячеслав Соколовий: Про перезавантаження роботи ради, врятований конкурс проєктів громад та перспективи ремонту доріг Вінницької області

Голова Вінницької обласної Ради Вячеслав Соколовий став гостем програми “ЧАС ЗМІН” в ефірі радіо “Місто над Бугом”. Відповідаючи на запитання ведучих, Вячеслав Петрович розповів про новації, що впроваджуються в роботі облРади 8-го скликання та її виконавчого апарату; про “врятований” конкурс проєктів “Комфортні громади”; про те, як громади зможуть залучати кошти  дорожнього фонду на капремонт  та реконструкцію комунальних доріг, а також – про нові можливості та перспективи, що отримає Вінниччина від будівництва мосту у Ямполі. 

Вінницька обласна рада 8-го скликання на старті своєї каденції заявила про нову якість роботи та перехід від застарілих пострадянських до нових сучасних методів роботи. Як зазначив під час ефіру голова облради Вячеслав Соколовий, робота в цьому напрямі активно ведеться, наразі триває переформатування апарту ради, а депутатський корпус вже провів кілька сесій відповідно до оновленого регламенту. 

– Процес удосконалення роботи ради триває. Зокрема, ми ліквідували управління й відділи, які фактично лише забезпечували діяльність виконавчого апарту ради. Натомість були утворені управління, які за своїм функціоналом зобов’язані не тільки забезпечувати роботу ради – готувати її до проведення сесій та роботи в комісіях, а й виступатимуть профільними експертами і помічниками громад. Це дасть можливість залучати грантові кошти для розвитку населених пунктів області, – сказав Вячеслав Соколовий.

Одним з інструментів залучення додаткових коштів у громади є конкурс обласної ради “Комфортні громади”, який був під загрозою закриття. За словами Вячеслава Соколового, проєкт бюджету області на 2021 рік не включав фінансування конкурсу. Однак облраді вдалось відстояти ці видатки, тож у головному фінансовому документі на 2021-й рік все ж передбачили 20 млн грн., які будуть розподілені між громадами для  реалізації проєктів розвитку. 

– У 2020 році на конкурс було виділено 15 млн грн, а на 2021 рік не було передбачено такого фінансування, – сказав голова облради. – Але завдяки консолідованій роботі депутатів, нам вдалося відстояти конкурс. Він спрямований на забезпечення розвитку громад і створення комфорту для їхніх жителів. Власне, він так і називається – “Комфортні громади”. 

Важливо, що громади самі визначатимуться, що вони хочуть вдосконалити на своїй території і залучатимуть до реалізації своїх проєктів позабюджетні кошти. А обласна рада не лише допоможе фінансово, а й навчить правильно формувати проєктно-кошторисну документацію та надаватиме консультативну підтримку під час всього періоду реалізації проєктів. 

– Експертна рада вже працює. На наступному тижні розпочнуться виїзди в райони, де на кущових семінарах буде донесена інформація до громад про формування проєктно-технічної документації та інші вимоги, аби ми дуже швидко перейшли до експертної оцінки та впровадження проєктів. На кінець березня ми вже будемо мати пропозиції від громад і до 13 травня будуть визначені проєкти-переможці, які й будуть реалізовані, – розповів Вячеслав Петрович. 

Ще один напрям роботи, який на особливому контролі облради – якість доріг в селах, селищах та містечках Вінниччини. Вячеслав Соколовий наголосив, що облрада допомагатиме громадам робити капітальні ремонти або реконструкції комунальних доріг. 

– Місцеві дороги фінансуються за рахунок державної субвенції, однак у 2021 році Вінниччина недоотримає 180 млн грн. на ці потреби. Важливо, що нам вдалося знайти компроміс і підтримку серед депутатів, аби на реконструкцію та капітальний ремонт комунальних доріг встановити співфінансування з  з дорожнього фонду в межах 20%. В 2020 році на такі витрати було передбачено лише 5%. Тобто було   значно збільшено внесок з фонду і участь громад стала доступнішою. Адже їх співфінансування тепер буде в межах 10-15%, а не 50%, як це було раніше. Це важливо, адже це дороги в межах населених пунктів, якими щоденно користуються люди, – підкреслив Вячеслав Соколовий.

Також він розповів про перспективи будівництва мосту між Ямпільським районом Вінниччини та Сорокським районом Молдови і повідомив про ремонт дороги “Немирів-Тульчин” вартістю 1 млрд грн, який готуються робити автодорівці області.

Останні новини

Новини

8 Грудня
7 Грудня
6 Грудня