26 Грудня, 2022, 15:38

“Все власними руками”: у селі на Вінниччині встановили

Альтернативні джерела електроенергії встановили у “Пунктах незламності” та в оселях  мешканці села Іванів Хмільницького району. Про те, як функціонують пристрої, які люди змайстрували самотужки, інформує Суспільне. Вінниця

До чотирьох тисяч гривень на облаштування інвертора витратив Вадим Пшениченко. Допомагав чоловіку тринадцятирічний син Дмитро. Пристрій встановили у майстерні.

Безперебійник я замовив в інтернеті на 1000 Вт. Одну лампочку, телефон зарядити і насос до твердопаливного котла. Ось у мене є акумулятор великий, старенький. Вмикаємо це все, під’єднуємо і вмикаємо цей безперебійник. Він виробляє струм. Бере 12 вольт, тут безперебійник, виходить вже 220 ось на розетці. Це ми його запустили, і він пішов, і тепер переноскою пустили струм у хату”, –  каже чоловік.

Акумулятора з силою струму у 100 ампер вистачає на шість годин роботи. Цього часу для його родини, каже Вадим Пшениченко, достатньо. Син Дмитро самотужки змайстрував настільну лампу та ліхтарик. Восьмикласник використав для цього старі акумулятори від шурупокрута та ЛЕД-стрічки.

Альтернативні джерела освітлення у своїй оселі використовує і мешканець Іванова Ігор Лановий. Лед-світильники, які працюють від акумулятора, чоловік встановив ще 2014.

“Все своїми власними руками зробив. Оця ледівська стрічка, яку ви побачили у мене в помешканні, вона була десь за три місяці до початку осені 64 грн, а останній раз ми придбали її за 150 грн на ринку. Якщо є акумулятори, які вже зняті з автомобілів, і вони не тримають 12 вольт, бо стартер не працює, навіть якщо вони менше 12 вольт, то вони можуть прекрасно живити ці “ЛЕДівські” світильники”, – каже Ігор Лановий.

Про запас чоловік завжди має кілька заряджених акумуляторів від трактора, вантажівки та легкового автомобіля.

“Все власними руками”: у селі на Вінниччині встановили

Таку ж систему Ігор Лановий встановив й у “Пункті незламності”, який мешканці Іванова облаштували у шкільній майстерні. Це, каже очільник громади Михайло Кулик, на випадок, якщо генератори підведуть. Поки для “Пункту незламності” закупили потужністю 8 кіловат. Витратили 94 тисячі гривень.

“Є в нас генератор один восьмикіловатний, інший трикіловатний. Закуплювали генератори на школи й закупили на пункт незламності. Є ще альтернатива – це 12-вольтовий акумулятор. Ми почіпляли смуги світлодіодні. По чотири метри на кожну кімнату. На всяк випадок, якщо не буде генератор працювати, бо все може бути. Це техніка, вона ламається”, – каже Михайло Кулик.

Останні новини

Новини

1 Червня
31 Травня
30 Травня