Володимир Гройсман: Україна не має підігравати партнерам у продажу землі, особливо коли це тільки в їхніх інтересах

Інтерес до продажу українських земель висловлюють різні країни, зокрема Китай, який ставить собі стратегічну мету збільшити споживання продуктів харчування до 2024 року більше ніж на 20%, але кінцева мета китайських партнерів не купувати продукцію українських фермерів, а купити землю, вирощувати свій продукт і годувати своїх громадян, упевнений лідер партії “Українська стратегія Гройсмана”, екс-прем’єр Володимир Гройсман.

Коментуючи в ефірі телеканалу “Україна 24” перспективи запровадження ринку землі вже з 1 липня поточного року, політик висловив упевненість, що наосліп використовувати землю, важливий для економіки і безпеки країни ресурс, є злочином. На його переконання, завдання влади – не підігрувати партнерам у земельних питаннях, а розвивати власний фермерський клас, який стане основою зростання нашої країни.

“Китай – найбільший наш партнер. Ми продаємо в Китай майже 45% сільськогосподарської продукції. До 2024 року в Китаї, за їхніми прогнозами, збільшиться споживання на 24%. Це означає, що вони зацікавлені в тому, щоб вирощувати більше продукції. Але вони не будуть у нас закуповувати. Вони робитимуть усе, щоб купити землю, самим вирощувати і самим себе годувати. Це їхня мета. І ми не маємо права їм підігравати”, – сказав Гройсман.

Він нагадав, що Китай уже має великі земельні масиви в Латинській Америці, Азії, Африці, навіть біля берегів Японії. Водночас, за словами політика, найнебезпечнішим чинником є можливість стратегічного союзу між Китаєм і РФ, для якої знищення і заволодіння українськими територіями є пріоритетною метою.

Гройсман наголосив, у земельних питаннях Україна не має права на помилку і тому ухвалений закон про обіг земель потребує негайного скасування, зокрема шляхом проведення референдуму, де люди висловлять своє бачення і ставлення до моделі ринку землі.

“Ухвалений парламентом закон – це не дискусія між партіями. Це питання майбутнього нашої держави. Відповідь на це запитання закладає основи нашого розвитку на десятиліття вперед. І те, що зроблено нині, не має нічого спільного з інтересами України та українців. Цей закон не відповідає інтересам фермерів і України загалом. Закон зробить країну біднішою, оскільки він налаштований на те, щоб кількість фермерів зменшувалася”, – сказав екс-прем’єр.

Гройсман зазначив, що за часів його прем’єрства кількість фермерських господарств в Україні збільшилася на 15 тис., і нині треба відновити цей тренд і зрозуміти, що український фермер – це патріот, який готовий створити нові робочі місця в українському селі, наситити внутрішній ринок і забезпечити продовольчу безпеку світу.

Останні новини

Новини

2 Червня
1 Червня
31 Травня
30 Травня