20 Січня, 2021, 12:31

Володимир Гройсман: Договори на постачання газу за мінімальною ціною могли оформляти ще з вересня 2019 року

Вартість газу у вересні 2019 року становила приблизно 6,9 грн за кубометр разом із доставкою, а загальний обсяг наявного палива – 19 млрд кубометрів. Цього б вистачало на 1,5 опалювальних сезони, однак договори на постачання дешевого палива ніхто не оформляв і закачування дешевого палива у сховища тривало. Про це розповів  прем’єр-міністр України (2016-2019 рр.) Володимир Гройсман в ефірі телеканалу «Україна 24».

– Все, що потрібно було ухвалити позавчора, ухвалюють післязавтра. Я не розумію причину рішення про зростання цін на газ наразі. Із травня 2019 року я ставив вимогу до НАК «Нафтогаз України» знижувати ціну. Ми йшли (уряд Гройсмана передав справи уряду Олексія Гончарука – Ред.), ціна газу була 6900 грн (за тисячу кубометрів) із доставкою. І далі ринок падав, – сказав Гройсман.

Він зазначив, що на тлі падіння ціни на газ загальний обсяг запасів газу становив у серпні 2019 року 19 млрд кубометрів палива, далі газ продовжували купувати за низькими цінами.

– У мене запитання: а чому у 2020 році не підписали договори з українцями на рік-два вперед? Газу було достатньо за нижчою ціною (ніж наразі). І можна було дати можливість людям отримати газ дешево… Чому і хто це допустив і хто понесе відповідальність? Чому люди заплатили більше, ніж могли б заплатити? І чого ціну 6,99 грн за кубометр не ухвалили перед початком опалювального сезону? – наголосив Гройсман.

Крім того, він нагадав, що поточне зростання цін на газ тягне за собою також зростання цін на тепло та гарячу воду, але незрозумілим залишається питання субсидій для вразливих верств населення.

– Людей ніхто не захищатиме. Рішення ухвалили «під виглядом ковіду» – до квітня цього року. Колеги, так знайдіть правильне рішення. Треба захистити сім’ї та зробити так, щоб газ не був за космічними цінами, зазначив Володимир Гройсман.

Новини

28 Лютого
26 Лютого
25 Лютого
24 Лютого