1 Листопада, 2022, 12:14

Вінницький суд розгляне справи трьох колаборантів, яких викрила СБУ

Вінницька обласна прокуратура до суду скерувала обвинувальні акти стосовно трьох громадян України за обвинуваченням у добровільному зайнятті посади в незаконному правоохоронному органі, створеному на тимчасово окупованій території (ст.111-1 КК України), та у державній зраді (ст.111 КК України).

Обвинувачені – двоє жителів Луганської та один Донецької областей – достовірно знаючи про свій громадянський статус, факт збройної агресії рф проти України, вчинили злочинний умисел, спрямований на завдання шкоди суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності України.

У Вінниці до суду скерували справи стосовно трьох колаборантів

  • Так, один з обвинувачених добровільно погодився на заняття посади «заместителя начальника отдела интендантского комунально-бытового обеспечения Старобельского СИЗО УИН МВД ЛНР», на якій забезпечував  функціонування ізолятора, відповідав за охорону, обшуки тощо.
  • Інший фігурант зайняв посаду «руководителя прокуратуры Кременского района ЛНР» у місті Кремінна Луганської області, де здійснював повноваження прокурора в системі нелегітимного органу влади. Зокрема він проводив зустрічі з населенням, пресконференції, роздачу гуманітарної допомоги тощо. Вказаний громадянин ніколи не був працівником органів прокуратури України.
  • Третій від 2016 року у званні єфрейтора на посаді старшого навідника служить у підрозділі незаконного збройного формування – терористична організація «донецька народна республіка», у складі якого брав участь у бойових діях проти Збройних сил України.

Стороною обвинувачення сформована достатня доказова база для притягнення вказаних громадян до кримінальної відповідальності за вчинені злочини, — інформує пресслужба прокуратури Вінницької області.

Мовою закону

У разі доведення їхньої винуватості в судовому порядку їм загрожує покарання від 12 років до довічного позбавлення волі.

Досудове розслідування у кримінальних провадженнях здійснювалося слідчим відділом УСБУ у Вінницькій області.

Останні новини

Новини

29 Березня
28 Березня
27 Березня