20 Червня, 2022, 15:28

Вінницький суд розгляне справу киянина, обвинуваченого у державній зраді

Вінницька обласна прокуратура передала до суду обвинувальний акт стосовно 45-річного жителя Києва, який обвинувачується у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України).

Про це повідомляє пресслужба Вінницької обласної прокуратури.

Встановлено, що громадянин України тривалий час підтримував зв’язки з керівником та власником інтернет-видання, забороненого в Україні рішенням РНБО.

За його пропозицією обвинувачений здійснював підбір осіб, аби за грошову винагороду залучити їх до виготовлення та публікації тенденційного інформаційного контенту, завуальовано поданого в інтересах російської федерації на шкоду інформаційній безпеці України та дискредитацію її органів державної влади.

Також підібрані особи мали сформувати так званий «пул експертів», які в інформаційному просторі України мали розповсюджувати «кремлівські наративи».

Відповідно до санкції статті, за вчинення такого злочину передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від 12 до 15 років з конфіскацією майна або без такого.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчим відділом УСБУ у Вінницькій області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Останні новини

Новини

18 Серпня
17 Серпня