22 Вересня, 2020, 14:55

Вінницькі студенти розробили робота, який може безконтактно вимірювати температуру

Студенти Вінницького національного технічного університету створили портативного робота, який безконтактно вимірює температуру тіла людини, повідомляє ВІННИЦЯ.info.

На кафедрі комп’ютерних наук Вінницького технічного університету стартувала акція «Відповідальна ІТ-освіта», яка заохочує студентів до науково-дослідної діяльності, генерування креативних ідей та подальшої підготовки прикладних проектів задля профілактики інфікування і поширення COVID-19. Нині ж там представлено «пілотну версію» портативного робота для безконтактного вимірювання температури тіла людини, яким можна керувати зі смартфону.

Робот розробили ще торік для участі у всеукраїнському хакатоні IТ-SCOUTS із робототехніки «Smart City», де команда кафедри комп’ютерних наук — студенти Володимир Шепель, Роман Гульчак і Андрій Капацин, здобула четверте місце серед 19 студентських команд з усієї України. Тоді хлопцям не вистачило лише кілька балів до третього призового місця.

— Робот має спроєктований і надрукований на 3D-принтері маніпулятор. «Мізки» робота – плата Arduino Uno. Він має Bluetooth-модуль, тобто ним можна керувати зі смартфону, — розповідає очільник гуртка «Робототехніка та інтернет речей» Сергій Барабан.

Завідувач кафедри комп’ютерних наук, доктор технічних наук Андрій Яровий каже, що робот в реальному часі проводить безконтактне вимірювання температури тіла людини:

— При розробці додали модуль для безконтактного вимірювання температури тіла людини і написали програму обробки виміряних значень. До роботи додали й LCD-дисплей задля виведення інформації про поточну температуру із одночасною рекомендацією подальших дій. Робот в реальному часі проводить безконтактне вимірювання температури тіла людини, найбільш інформативно виходить із чола, зап’ястя або ж шиї. За перший день його випробували  близько сотні добровольців – як студентів, так і викладачів.

Останні новини

Новини

2 Червня
1 Червня
31 Травня
30 Травня