29 Вересня, 2020, 13:25

Вінницька область посіла друге місце в рейтингу євроінтеграції регіонів

Аналітики Центру «Нова Європа» у співпраці з Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції провела дослідження  «Євромапа України-2. Рейтинг європейської інтеграції областей». Вінницька область набрала 203,67 бали за 50 індикаторами та посіла друге місце серед інших регіонів.

Перше місце в рейтингу посіла  Львівська область з кількістю балів 228,27.

«Євромапа-2» є другим всеохопним дослідженням поступу України на шляху до євроінтеграції. Це рейтинг областей України, складений на основі відповідності до 50 індикаторів у 9 сферах, які найбільш виразно відображають динаміку зближення окремих регіонів країни з ЄС.

Дослідження містить такі дані:

  • Найбільший прогрес продемонстрували Київ, Тернопільська та Запорізька області. Останнє місце за Луганщиною.
  • Євроінтеграційні успіхи притаманні не лише областям, що безпосередньо межують із країнами-членами ЄС. Донецька і Луганська області серед лідерів за кількістю проєктів, профінансованих ЄІБ та ЄБРР.
  • Трійка лідерів за рівнем приросту експорту товарів до країн ЄС – Кіровоградська, Львівська та Черкаська області. Кіровоградщина на першому місці у рейтингу експорту товарів – справжня сенсація (приріст експорту аж на 75%).
  • У 20 областях України частка інвестицій із країн Європейського Союзу від загального обсягу прямих іноземних інвестицій перевищує 70%.
  • Україна, згідно з рейтингом European Innovation Scoreboard-2020, має низьку інноваційну спроможність та потребує налагодження експорту високотехнологічної продукції.
  • Євроінтеграція спрямована на дуже практичні речі, серед яких якісні дороги, побудовані відповідно до стандартів ЄС. Серед регіонів-лідерів – Кіровоградська, Харківська та Запорізька області.
  • Україна не в повній мірі використовує можливості освітніх проєктів Європейського Союзу. Статус лідера серед країн Східного партнерства за кількістю академічних обмінів нівелюється через велику кількість закладів вищої освіти. За останні два роки в Erasmus+ взяли участь 188 із 281 українських закладів вищої освіти.

Останні новини

Новини

29 Травня
28 Травня
26 Травня
25 Травня
24 Травня