28 Квітня, 2023, 15:09

Вінницька міськрада попросила Верховну Раду вирішити питання російської церкви в Україні

Депутати Вінницької міськради звернулись до Верхової Ради щодо заборони діяльності московського патріархату на території держави

Зокрема, висловили прохання невідкладно розглянути проєкт законів України «Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій».

Як пояснив голова громади Сергій Моргунов,питання російської церкви (враховуючи усі факти про колаборантів в рясах та кремлівську агентуру) – це вже не питання церкви, а національної безпеки.

Тому депутатский корпус просить Верховну Раду невідкладно розглянути проєкти законів про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій.

Текст звернення підтримали 40 депутатів міської ради, присутніх на сесії. Коментуючи сесійне рішення, міський голова Сергій Моргунов зауважив, що на території Вінниччини і обласного центру, зокрема, є прояви тісної єдності деяких священників з московською церквою, а в окремих храмах навіть відмовляються відспівувати загиблих в російсько-українській війні. Тому органи місцевого самоврядування повинні відреагувати, прийнявши правильні правові рішення.

Нагадаємо, що подібне рішення сьогодні ухвалила і Вінницька обласна рада. Щоправда, рішення облради передбачає також припинення договорів оренди земельних ділянок, споруд та майна, що є спільною комунальною власністю громад області з УПЦ МП. 

 

Останні новини

Новини

29 Травня
28 Травня
26 Травня
25 Травня