Вінниччина опустилась з 5-го місця на 15 у рейтингу соціально-економічного розвитку

У 2020 році Вінниччина втратила 10 пунктів в рейтингу соціально-економічного розвитку. Так, якщо у 2019 році наша область посідала п’яте місце, то у четвертому кварталі 2020-го – вже 15 сходинку.

Про це повідомляється у результатах моніторингу соціально-економічного розвитку регіонів, оприлюднених Міністерством розвитку громад та територій України.

Зазначено, що моніторинг здійснювався за такими напрямами:

1. Економічна ефективність
2. Інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця
3. Фінансова самодостатність
4. Ефективність ринку праці
5. Розвиток інфраструктури
6. Відновлювана енергетика та енергоефективність

В кожному з напрямів були власні показники, за якими й здійснювалась оцінка.

 

 

Так, наприклад, Вінниччина посіла 17 місце за індексом промислової продукції (94,5% до відповідного періоду попереднього року), 10-те місце – за обсягом реалізованої промислової продукції у розрахунку на одну особу населення (50280,8 гривні), 19-те місце – за індексом обсягу сільськогосподарського виробництва (83,9% до відповідного періоду попереднього року) тощо.

Загалом найгірші показники у Вінницької області у напрямах фінансової самодостатності (21-е місце серед регіонів) та відновлюваної енергетики та енергоефективності (19-те місце). Найкращим напрямом є економічна ефективність (4-те місце).

Найвищі показники за результатами моніторингу за всіма напрямами за січень-грудень 2020 року отримали м.Київ, Київська та Рівненська області. Найнижчі – Донецька, Івано-Франківська та Закарпатська області.

Нагадаємо також, що за підсумками першого кварталу 2020 року у рейтингу  регіонів видання “Ділова столиця”, поставила Вінниччину на 2-ге місце, відмітивши успіхи тодішнього губернатора області Владислава Скальського.

Вінниччина на той період стала лідером за динамікою показників сільського господарства, показавши в першому кварталі зростання на 6,2% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, а за підсумками чотирьох місяців – на 7,1% (хоча в середньому по Україні вийшло падіння на 1,8% і 1,4% відповідно).

В дослідженні відмічалось, що на  Вінниччині виробництво м’яса зросло на 16,5%, яєць – на 6,8%. Область стала лідером і за динамікою експорту товарів і послуг, показавши в першому кварталі зростання експорту товарів на 48% і послуг на 47,5% (а в середньому по Україні зафіксовано падіння на 0,2% і 1,8% відповідно). Завдяки цьому область потрапила до шістки найкращих за обсягом експорту на душу населення. Крім того, область посіла перше місце за загальною площею прийнятих в експлуатацію нових нежитлових будівель на тисячу жителів, перевищивши середньоукраїнський показник в 4,48 разу. І ще Вінниччина увійшла до п’ятірки найкращих за обсягом капітальних інвестицій на душу населення.

Як повідомлялось раніше, Президент України звільнив Владислава Скальського  з посади голови Вінницької обласної державної адміністрації 18 червня 2020 р, і призначи на цю посаду Сергія Борзова.

 

Новини

21 Квітня
20 Квітня