Вінничан закликають не ігнорувати сигнали тривожного оповіщення

Сигнал оголошують тоді, коли сили протиповітряної оборони фіксують рух ворожих літаків у напрямку області, або отримують підтвердження про запуск балістичних ракет.

Як повідомляють на Фб-сторінці Ситуаційного центру міста Вінниці, чимало військових професіоналів працюють цілодобово, аби вчасно повідомити про повітряну небезпеку.  Тому  почувши сирену, негайно перейдіть в укриття і перебувайте там до сигналу “Відбій тривоги!”.

Також вінничанам дали кілька порад для тих, хто під час повітряної тривоги залишився в будинку чи не встиг добігти до укриття:

“Негайно перейдіть у приміщення без вікон. Або скористайтесь правилом двох стін, які мають бути між вами та вулицею. Перша стіна візьме на себе силу вибуху. Інша — руйнування. Якщо виникла пожежа чи пошкодження будинку, негайно телефонуйте на 101. Вкажіть вашу точну адресу, поверх, квартиру. І за можливості вийдіть у безпечне місце.

Вже зараз призначте серед вашої громади людину, яка володітиме інформацією про всіх мешканців. Скільки їх? У яких квартирах вони перебувають? А у разі надзвичайної ситуації повідомте цю інформацію рятувальникам. Щоб насамперед вони могли евакуювати людей з вашого списку. І тільки потім перевіряти, ймовірно, порожні квартири.

Якщо у вашому будинку стався вибух, залиште будівлю самостійно. Але залишіть двері відчиненими! Тоді рятувальникам не доведеться зрізати їх бензорізом для обовʼязкової перевірки”, – зазначається в повідомленні.

Якщо ви все ж вирішили переїхати в інше місто, то залиште ключі сусідам. Бо в разі надзвичайної ситуації у вашому будинку рятувальники будуть змушені перевіряти кожне помешкання, аби переконатися, що в ньому немає людей.

Будьте уважними і обережними, прості правила врятують життя. 

Останні новини

Новини

10 Серпня
9 Серпня