4 Квітня, 2022, 15:48

Вінничан намагалися силоміць схилити до співпраці з російськими спецслужбами, – СБУ

В Управлінні Служби безпеки України Вінницької області повідомили  про випадки вербування вінничан російськими спецслужбами при перетині кордону. Вони затримують під час проходження паспортного та митного контролю та намагаються схилити до роботи на російську федерацію. При цьому росіяни діють переважно погрозами та залякуванням.

Один такий «завербований» вінничанин розповів, як його примушували погодитися працювати на росію.

«На кордоні до мене підійшли люди в цивільному, відвели в окреме приміщення і почали мене розпитувати про напрям і мету виїзду. Вони морально на мене тиснули, лякали буцегарнею і можливою шкодою для моїх родичів. Я змушений був відповісти згодою на поставлену пропозицію. Проте, в перший же день поїздки у Вінницю, я звернувся до СБУ міста Вінниці з повідомленням і розповів про цей прикрий випадок. Я дуже жалкую що зі мною так сталося, однак, мої дії не нанесли шкоду українській державі. Я засуджую збройну агресію російської федерації проти України», – розповів чоловік.

«Є категорія вінничан, які потрапляють у компроментуючі ситуації, або ж з якими проводяться вербувальні бесіди співробітниками спецслужб росії при перетині кордону. Вони там отримують пропозиції про співпрацю і їдуть в Україну. Проте, потім вирішують добровільно у цьому зізнатися, щоб уникнути кримінальної відповідальності.
Наголошуємо, що від уникнення кримінальної відповідальності за державну зраду звільняється лише та особа, яка не вчинила жодних дій на виконання злочинного завдання іноземної держави чи організації», – зазначають в СБУ Вінницької області.

Останні новини

Новини

29 Березня
28 Березня
27 Березня