Валерій Коровій: “Ми будемо свідками погіршення економічної ситуації”

Нинішній ріст іноземної валюти спичинено кількома комплексними чинниками, які носять і короткостроковий, і довгостроковий характер – вважає радник Вінницького міського голови, заслужений економіст України Валерій Коровій.

За словами експерта, однією з причин “росту” іноземної валюти є підвищення попиту на неї, яку створюють агровиробники. 

“В Україні є чітко виражений сезонний фактор, який починається з другої половини місяця. Аграрії, які продають свою продукцію, прагнуть максимально конвертувати прибутки в тверду валюту і заощадити, тож, традиційно, зростає попит. Ми зараз вже бачимо, що на міжбанку почала домінувати тенденція по зростанню попиту на іноземну валюту, відповідно це впливає на девальваційні очікування”, – сказав експерт.

У той же час, на думку Валерія Коровія, немає підстав вважати, що чергові місцеві вибори суттєво вплинуть на ситуацію на валютному ринку. Натомість є інші, більш вагомі економічні чинники, наслідки яких в Україні впливатимуть на курс іноземної валюти протягом кількох місяців. 

“Я дуже обережно ставлюсь до прогнозів, адже ми маємо розуміти, що українська економіка тільки увійшла в процес, який називають економічна рецесія. Тобто ми будемо свідками щомісяця погіршення загальної економічної ситуації. Це буде психологічно давити на людей, але, разом з тим, це буде спонукати українців, які тримають свої заощадження в іноземній валюті – вони будуть “розконсервовувати” те, що вони зберігали і конвертувати в гривню”, – вважає заслужений економіст України Валерій Коровій. 

За його словами, ріст іноземної валюти може спостерігатись аж до передноворічного періоду: “Ми увійшли в такий довготривалий тред, пов’язаний з тим, що у нас, традиційно, здійснюються великі закупівлі, в тому числі, державні закупівлі. І саме в третьому кварталі активізується попит на іноземну валюту, спочатку це був газ. Але на сьогоднішній день вже закачані достатні резерви у сховища. Але цей тренд буде домінуючим аж до грудня, коли перед святковими заходами йде зворотня тенденція – компанії починають закривати свої гривневі позиції і продавати надлишки валюти”.

Останні новини

Новини

27 Березня
26 Березня
25 Березня