16 Вересня, 2020, 17:11

В Україні змінили критерії для введення червоної зони в регіонах

Кабінет міністрів України змінив критерії до введення “червоних” зон щодо поширення коронавірусу. А також вніс зміни до «помаранчевої».

Тепер “червоний” рівень епідеміологічної небезпеки в регіонах  будуть запроваджувати при 5-кратному перевищенні середнього по країні рівня захворюваності на COVID-19.

Відповідні зміни до постанови КМУ № 641 від 22 липня 2020 року були схвалені на засіданні уряду 16 вересня.

За словами міністра охорони здоров’я Максима Степанова, зміни полягають у тому, що “червоний” рівень епідемічної небезпеки будуть  встановлювати  спільним рішенням Державної та регіональної комісії з питань техногенної-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій у разі:

  • завантаженості понад 75% ліжок у закладах охорони здоров’я протягом 5 днів підряд;
  • перевищення середнього рівня захворюваності на COVID-19 по країні на 100 тисяч населення за 14 днів більше ніж у 5 разів.

Зміни торкнулися  і діяльності закладів освіти . Буде заборонено відвідування закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти на території адміністративно-територіальних одиниць регіону, на яких установлено зелений, жовтий або помаранчевий рівні епіднебезпеки у разі, коли на самоізоляцію через контакт з пацієнтом з підтвердженим випадком коронавірусу  відправлено більше ніж 50% класів.

Може бути одномоментне закриття всіх сфер, або поступове обмеження певних сфер, які в даному конкретному регіоні призводять до спалаху хвороби,

— розповів  Максим Степанов.

Окрім цього, в регіонах, де встановлено помаранчевий рівень епіднебезпеки, на вході до місць проведення заходів або на вході до закладів мають бути розміщені інформаційні матеріали, в яких зазначено площу закладу та максимально можливу кількість відвідувачів.

На помаранчевому рівні також знімається норма щодо заборони перевезення громадським транспортом із не більше ніж 50% заповненості посадкових місць. В закладах культури дозволяється заповненість залів на 50%.

Нагадаємо, що з 14 вересня Вінниця, Вінницький район та Козятин потрапили до “помаранчевої” карантинної зони.

«Жовтий» рівень встановили у містах Могилів-Подільський, Хмільник та у Жмеринському, Калинівському, Козятинському, Немирівському, Піщанському, Тиврівському, Томашпільському районах Вінницької області.

Останні новини

Новини

31 Травня
30 Травня
29 Травня
28 Травня
26 Травня