9 Червня, 2022, 12:54

В росії заарештували колишнього священника з Тульчина

Суд у російському петербурзі заарештував на два місяці колишнього священника Іоанна (Дмитро) Курмоярова у кримінальній справі про поширення свідомо неправдивих відомостей про використання ЗС рф з корисливих спонукань. Причиною порушення справи, за попередніми даними, є ролик на YouTube «Хто буде у пеклі, а хто в раю?». 

Скандально відомий Дмитро Курмояров переїхав кілька років тому до росії з України, де проти нього завели адміністративну справу за публічну демонстрацію георгіївської стрічки.

Калінінський районний суд санкт-петербурга розглянув клопотання слідства про обрання запобіжного заходу Іоанну Курмоярову, обвинуваченому у скоєнні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 207.3 КК рф (“Публічне поширення свідомо неправдивої інформації про використання ЗС рф, виконання державними органами рф своїх повноважень”), – повідомила об’єднана пресслужба судів петербурга. – Суд клопотання слідства задовольнив, обравши Курмоярову тримання під вартою по 6 серпня 2022 року.

Дмитро Курмояров переїхав до росії у 2018 році, до цього він служив у парафії Тульчинського району Вінницької області. Священник залишив Україну після того, як проти нього порушили адміністративну справу за публічну демонстрацію георгіївської стрічки (ст. 173-3 КУпАП), що передбачає штраф у розмірі від 50 до 150 неоподатковуваних мінімумів доходів громадянина.

У росії священнослужитель отримав паспорт і навіть місце доцента кафедри церковного богослов’я у новосибірській семінарії. Як доктор богослов’я, отець Іоанн виступав на науково-богословських конференціях, а також опублікував низку статей на порталах “Православіє.ру”, “Союз православних журналістів” та інших. Сана єромонаха його позбавили 1 квітня 2022 року рішенням новосибірської єпархії та указом патріарха кіріла.

Також отець Іоанн публічно критикував офіційну російську церкву, зокрема храм міноборони, за що його покарали двомісячною забороною на служіння у 2020 році.

Підставою переслідування Дмитра Курмоярова цього разу міг стати один із роликів колишнього священника на каналі у YouTube «Православна віртуальна парафія» з 4,4 тис. підписників. Останнє відео там було опубліковано 6 червня під назвою «Єпископ УПЦ різко засудив патріарха кіріла». Канал переважно містить репости роликів опозиційних блогерів Максима Каца, прихильників Алєксєя Навального, а також українських ведучих. Сам колишній священник розмірковує про «репресії в росії» та «викриває брехню кремлівської пропаганди».

Останні новини

Новини

18 Серпня
17 Серпня